wtorek, 12 stycznia 2021 10:18

Jaki jest realny termin szczepień nauczycieli? Daleki...

Autor Aleksandra Tokarz
Jaki jest realny termin szczepień nauczycieli? Daleki...

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował dziś o realnym terminie szczepień nauczycieli przeciwko COVID-19. Ten jest jednak nieprędki.

18 stycznia, kończąc zdalne nauczanie, do szkół powrócą uczniowie klas I-III. Rzecznik rządu w Programie Pierwszym Polskiego Radia był pytany o termin, w którym szczepieniom zostaną poddani nauczyciele.

- Z uwagi na to, że najpierw szczepimy grupę medyków, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem, następnie seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmierć ze względu na zachorowanie, dopiero po tych grupach będą szczepieni nauczyciele oraz służby mundurowe – powiedział.

90 dawek szczepionki do kosza. Leżały na recepcji
Ciągle słychać echa historii 18 dawek szczepionki, którą poza kolejnością zaszczepiono m.in. aktorów, tymczasem, jak informuje Gazeta Wyborcza, 90 dawek szczepionki przeciw Covid-19 musiało zostać wyrzuconych, bo zawiodła logistyka. Miało to miejsce w jednym z 22 szpitalach węzłowych, w których odb…

- Realny termin, jeżeliby się nic nie zmieniło w dostawach, czyli z jednej strony - nie byłoby ich więcej, albo nie byłoby zakłóceń ewentualnych - przewidujemy niestety około kwietnia - dodał rzecznik rządu.

Jak przypomniał, w tym tygodniu odbędą się masowe testy wśród nauczycieli, którzy 18 stycznia mają wrócić do szkół.

fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje