wtorek, 14 maja 2024 11:37

Nie był w stanie wyjść o własnych siłach, a jego auto zaczęło płonąć. Z pomocą natychmiast ruszyli uczniowie

Autor Katarzyna Jamróz
Nie był w stanie wyjść o własnych siłach, a jego auto zaczęło płonąć. Z pomocą natychmiast ruszyli uczniowie

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu, Emil Rosikoń i Filip Pudełko, wykazali się wielką determinacją i zaangażowaniem ratując mężczyznę z płonącego pojazdu. – Zachowanie młodych ludzi pokazuje, że nie są oni obojętni na cudzą krzywdę i potrafią odpowiednio reagować w sytuacji, gdy życie i zdrowie ludzkie jest zagrożone – informuje KPP Olkusz.

W poniedziałek (6 maja) podczas sesji Rady Gminy w Kluczach wójt Norbert Bień w obecności radnych, służb i instytucji wręczyli listy pochwalne dwóm młodym mieszkańcom gminy, którzy 3 kwietnia udzielili pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym. Emil Rosikoń i Filip Pudełko wyciągnęli kierowcę z samochodu, z którego wydobywał się dym i płomienie. Uczniowie działania ratownicze podjęli jeszcze przed przyjazdem służb, wykazując się odwagą i godną naśladowania postawą obywatelską. Dzięki ich szybkiej reakcji uratowano mężczyznę przed tragedią.

– Zachowanie młodych ludzi pokazuje, że nie są oni obojętni na cudzą krzywdę i potrafią odpowiednio reagować, w sytuacji gdy życie i zdrowie ludzkie jest zagrożone – informuje KPP Olkusz. Słowa podziękowania dla uczniów kierowali również poseł Agnieszka Ścigaj, Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu inspektor Jarosław Klich, Komendant Komisariatu Policji w Kluczach aspirant sztabowy Robert Piwek, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu młodszy brygadier Piotr Pandel oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu Wojciech Panek.

Fot. Ilustracyjne/Policja

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka