czwartek, 16 lutego 2023 09:52

Nie uwierzysz co oni zrobili! Czy to jeszcze pączek?

Autor Patryk Trzaska
Nie uwierzysz co oni zrobili! Czy to jeszcze pączek?

Tego jeszcze nie było! Tuż przed tłustym czwartkiem badacze z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pokazali pączki w nietypowym wydaniu.

Naukowcy z Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie postanowili przygotować specjalne badanie z okazji tłustego czwartku i prześwietlić pączki. Do tego przedsięwzięcia użyto tomografu, mikroskopu, rozdrabniarki i skaningu laserowego.

Efekt jest oszałamiający. Pączki ze zdjęć opublikowanych przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie niczym nie przypominają tych, które są nam znane z cukierni.

Niecodzienne badania pączka zostały wykonane w: Laboratorium Mikro i Nano Tomografii (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej), Laboratorium Geochemii Organicznej i Badań Środowiskowych (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska), Laboratorium Badań Strukturalnych i Właściwości Mechanicznych (Wydział Metali Nieżelaznych), Laboratorium Tomografii Komputerowej (Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami), Laboratorium Analizy Biomarkerów (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji).

fot. kraków.pl/AGH Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka