wtorek, 28 maja 2024 12:09

Nie z naszymi mundurowymi takie numery. Syryjczycy zatrzymani na lotnisku Kraków-Balice

Autor Norbert Kwiatkowski
Nie z naszymi mundurowymi takie numery. Syryjczycy zatrzymani na lotnisku Kraków-Balice

Funkcjonariusze Straży Granicznej pracujący na lotnisku Kraków Airport w Balicach zatrzymali dwóch obywateli Syrii. Zarówno 25-latka, jak i jej rok starszy rodak - do Polski próbowali dostać się nielegalnie.

Młoda Syryjka do naszego kraju przyleciała z Aten. Kobieta w trakcie legitymowania posłużyła się cudzym autentycznym paszportem wydanym przez władze Niemiec. Dopiero po zatrzymaniu przyznała, że jest obywatelką Syrii, a na dowód czego okazała swój syryjski dowód osobisty. Dodatkowo po przeszukaniu kobiety ujawniono czeski dowód osobisty należący do innej osoby.

25-latka dobrowolnie przyznała się do zarzucanych jej czynów i  poddała się karze: 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 1 rok, podania wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie informacji na okres jednego miesiąca oraz otrzymała grzywnę w wysokości 1000 zł.

Jeszcze tego samego dnia (parę godzin później) doszło do podobnego przypadku z udziałem 26-letniego Syryjczyka. Mężczyzna w trakcie legitymowania posłużył się podrobionym na wzór oryginalnego polskim dowodem osobistym. Wobec cudzoziemca trwają nadal czynności służbowe.

Foto: SG

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka