sobota, 18 września 2021 17:23

Nie żyje starosta oświęcimski Marcin Niedziela. „Niepowetowana strata dla wszystkich”

Autor Aleksandra Tokarz
Nie żyje starosta oświęcimski Marcin Niedziela. „Niepowetowana strata dla wszystkich”

Zmarł starosta powiatu oświęcimskiego Marcin Niedziela. W ławach Rady Powiatu zasiadł po raz pierwszy w 2010 roku. Był wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej w powiecie oświęcimskim. Miał 56 lat.

- Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, wczoraj odszedł od nas Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela. Jego śmierć to niepowetowana strata dla nas wszystkich. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach. Składamy najszczersze wyrazy współczucia oraz słowa wsparcia rodzinie - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Marcin Niedziela urodził się w 1964 roku. Był przedsiębiorcą. Studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej. Działalność polityczną rozpoczął od pracy na rzecz ruchu Stu. Dla Platformy Obywatelskiej działał od wiosny 2001 roku, w grudniu 2001 roku, wraz z żoną Dorotą i przyjaciółmi założył koło PO w Kętach. W ramach działań dla Platformy Obywatelskiej był Wiceprzewodniczącym Koła w Kętach oraz członkiem Zarządu i Wiceprzewodniczącym PO w Powiecie Oświęcimskim.

Jak podaje portal Fakty Oświęcim Marcin Niedziela zmagał się z chorobą nowotworową.

fot. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje