wtorek, 19 lipca 2022 07:44

Niebezpieczne znalezisko na posesji. Pochodzi z czasów II Wojny Światowej

Autor Norbert Kwiatkowski
Niebezpieczne znalezisko na posesji. Pochodzi z czasów II Wojny Światowej

Takie rzeczy się zdarzają, dlatego tak ważna jest odpowiedzialność i poinformowanie odpowiednich służb. Na terenie prywatnej posesji w gminie Zielonki ujawniono granat z czasów II wojny światowej. Miejscowi policjanci, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu.

16 lipca br. policjanci z Zielonek otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. Niewybuch został ujawniony podczas robót ziemnych na terenie prywatnej posesji w gminie Zielonki. Stróże prawa natychmiast udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli obszar, w którym znajdował się niewybuch. Rozpoznanie minersko – pirotechniczne wykazało, że jest to granat pochodzący z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano wojskowych saperów, którzy 18 lipca br. w godzinach porannych, przejęli niewybuch i przewieźli go na poligon, celem zneutralizowania.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać, bo może to grozić wybuchem!

Foto: Małopolska Policja

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje