poniedziałek, 27 listopada 2023 14:07

Niebezpiecznie na drogach w powiecie wadowickim. W weekend 10 kolizji

Autor Marzena Gitler
Niebezpiecznie na drogach w powiecie wadowickim. W weekend 10 kolizji

Zimowe warunki jazdy dają się we znaki kierowcom. Aż 10 kolizji odnotowała wadowicka drogówka w weekend 24-26 listopada. Najwięcej - aż 7 było w piątek.

Wadowiccy policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie powiatu doszło do 10 kolizji drogowych. Na szczęście nikt podczas tych zdarzeń nie odniósł poważnych obrażeń.

Opady śniegu, śliskie i miejscami zaśnieżone jezdnie – taka zimowa aura jest z nami już od kilku dni. W praktyce są to bardzo niebezpieczne warunki , co zresztą pokazuje policyjny bilans minionego weekendu. Na drogach powiatu wadowickiego doszło do 10 zdarzeń drogowych. W piątek było ich najwięcej, bo aż siedem.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło kwadrans po godz. 7.00 w Wadowicach, gdzie kierująca fiatem nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych i tym samym doprowadziła do jej potrącenia. Kierująca została ukarana mandatem.

Godzinę później, na ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, kierowca seata nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki BMW i najechał na jego tył. Sprawca został ukarany mandatem.

Jakiś czas później, na tej samej ulicy w Kalwarii Zebrzydowskiej, kierująca samochodem marki Kia, także nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu i najechał na tył hyundaia.

Kilka minut po godz. 10.00 w miejscowości Brzezinka, kierująca toyotą oraz kierująca volvo, podczas wykonywania manewru wymijania, nie zachowały bezpiecznej odległości, w wyniku czego doprowadziły do zdarzenia drogowego. Kierujące zostały ukarane mandatami.

Z kolei w Andrychowie na ul. Kilińskiego, kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu seatem, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Kilkanaście minut po godz. 17.00, policjanci interweniowali w Inwałdzie, gdzie kierujący renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki Alfa Romeo i najechał na jego tył. Sprawca został ukarany mandatem.

Ostatnie zdarzenie drogowe w tym dniu miało miejsce w Izdebniku. Jak ustalili mundurowi, nieustalony kierujący samochodem Land Rover, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na pobocze uderzając w słupek ogrodzenia jednej z posesji, powodując jego uszkodzenie. Czynności w tej sprawie prowadzi kalwaryjski komisariat.

Natomiast w sobotę, około godz. 15.30 w Roczynach, kierująca fiatem również nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych i zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzyła w bok prawidło jadącego opla.

Około godziny później, w Tomicach, kierujący bmw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej toyotą, czym doprowadził do zdarzenia drogowego.

Z kolei wczoraj, kilka minut po godz., 17.00, policjanci interweniowali w Andrychowie na ul. Żwirki i Wigury, gdzie kierujący mercedesem najechał na sarnę, która wbiegła bezpośrednio przed jadący samochód. Kierowca był trzeźwy.

fot. pixabay

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka