wtorek, 29 września 2020 14:01

Niepołomice. Sąd zmienił decyzję. Burmistrz i zastępca wracają do Urzędu Miasta

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. Sąd zmienił decyzję. Burmistrz i zastępca wracają do Urzędu Miasta

Sąd Rejonowy w Katowicach uchylił dziś trwający od grudnia środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych burmistrza Romana Ptaka i wiceburmistrza Adama Twardowskiego.

Informację o decyzji Sądu Roman Ptak przekazał na swoim profilu Facebooku:

"Wracamy!!, W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Katowicach uchylił środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia nas w czynnościach służbowych burmistrza i wiceburmistrza.

W grudniu ubiegłego roku postawiono nam zarzuty nieprawidłowości przy wyborze autora koncepcji szkoły podstawowej w Niepołomicach. Zarzucono nam naruszenie ustawy o zamówieniach publicznych. Na przygotowywanych przez nas latami inwestycjach wstęgi poprzecinane, łopaty powbijane. My po 299 dniach wracamy do pracy, bierzemy się do roboty już w demokratycznym trybie, mając społeczny mandat do naszych działań.

To nie był łatwy czas. Dziękujemy za wsparcie naszym żonom, rodzinom, przyjaciołom i znajomym. Wasze wsparcie było dla nas bardzo ważne. Ta cała sytuacja miała niewątpliwie jeden pozytywny aspekt: poznaliśmy prawdziwych przyjaciół, wiarygodnych współpracowników i życzliwych nam ludzi. Za to dziękujemy ogromnie..."

Wracamy ‼️ W dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Katowicach uchylił środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia nas w...

Posted by Roman Ptak on Tuesday, September 29, 2020

Postanowienie z 29 września to wynik uwzględnienia kolejnego zażalenia złożonego przez burmistrz i wiceburmistrza Niepołomic.

Tym samym z urzędu odchodzi pełniący funcję burmistrza Krystian Zieliński.

Decyzję o cofnięciu zawieszenia obu samorządowców skomentował też poseł Aleksander Miszalski, który wraz z posłem Markiem Sową interweniował w Niepołomicach w sprawie działań nowego włodarza.

Sąd Rejonowy w Katowicach uchylił środek zapobiegawczy wobec burmistrza Romana Ptaka i jego zastępcy, mogą Oni wrócić do...

Posted by Aleksander Miszalski - Poseł na Sejm RP on Tuesday, September 29, 2020
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje