piątek, 26 lutego 2021 10:56

Niepołomice. Szkoła w Podgrabiu dostała 1000 książek od Empiku

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. Szkoła w Podgrabiu dostała 1000 książek od Empiku

Do Szkoły Podstawowej nr 3 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niepołomicach trafiło 1000 książek. To nagroda w konkursie Epiku " Tysiąc powodów by czytać". Szkoła w Podgrabiu zdobyła ją w kategorii szkół do 120 uczniów.  Większość książek, o które wzbogaci się placówka, wybrały same dzieci.

Książki to nagroda w 5. edycji konkursu „1000 powodów, by czytać”, organizowanego przez Empik. Akcja promuje czytelnictwo wśród najmłodszych i aktywizuje lokalne społeczności. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią prace plastyczne zgłosiło się do niej w 2020 roku 550 szkół podstawowych z całego kraju. Nagrodę otrzymują placówki, które zdobędą najwięcej głosów w plebiscycie.

24 lutego książki uroczyście przywieziono do szkoły w Podgrabiu. W szkolnym święcie wzięli udział zastępca burmistrza Niepołomic, Michał Hebda, dyrektor Wydziału Edukacji UM Wiesław Bobowski oraz uczniowie, nauczyciele i rodzice. Oprócz pudeł z książkami do szkoła otrzymała także czytniki do e-booków.

W tym roku w Małopolsce 1000 książek od Empiku otrzymały również: Szkoła Podstawowa nr 134 w Krakowie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach. Pisaliśmy o tym tu:

Trzy szkoły z Małopolski zwycięzcami konkursu Empiku. Do kogo trafi 1000 książek?
1000 książek wybranych przez uczniów trafi do placówek w powiecie wielickim, olkuskim i Krakowie, które zwyciężyły w piątej już edycji konkursu Empiku “Tysiąc powodów by czytać”.

foto: UMiG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje