niedziela, 11 czerwca 2023 13:27

Niewiarygodne co ukradł z galerii. Wpadł przez jeden szczegół

Autor Patryk Trzaska
Niewiarygodne co ukradł z galerii. Wpadł przez jeden szczegół

Kradł pyty winylowe, alkohol i papierosy, ale połasił się także na markowe perfumy i torebki damskie. Mieszkaniec Nowego Sącza jest już w rękach policji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek (6 czerwca) policjanci podczas patrolowania ulic miasta Nowego Sącza zwrócili uwagę  na mężczyznę, który pośpiesznym krokiem wyszedł z jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu, a gdy zauważył policjantów, zaczął uciekać.

Policjanci postanowili to sprawdzić. Po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. W trakcie interwencji w reklamówce, którą miał przy sobie odnaleźli 11 płyt winylowych wartości ponad 1300 zł. Z uwagi na to, że mężczyzna nie posiadał dowodu ich zakupu, policjanci udali się do sklepu, z którego pochodziły. Jak się okazało, płyty winylowe zostały skradzione kilkanaście minut wcześniej.

40-letni sądeczanin  został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym  Sączu. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna także kilka dni wcześniej z tego samego sklepu ukradł 44 takie płyty  muzyczne, wartości blisko 6 tys. zł.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, zajmujący się tą sprawą, udowodnili 40-latkowi dodatkowo inne kradzieże sklepowe, których dopuścił się w maju w placówkach handlowych na terenie Nowego Sącza. Mężczyzna ze sklepów wynosił głównie alkohol i papierosy, ale połasił się także na markowe perfumy i torebki damskie.

inf. KMP Nowy Sącz, fot. ilustracyjna

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka