piątek, 16 grudnia 2022 11:31

Gorlice. Niewybuch w bloku. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

Autor Patryk Trzaska
Gorlice. Niewybuch w bloku. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

Saperzy na na ulicy Słonecznej w Gorlicach. Nad ranem w jednym z bloków mieszkalnych odnaleziono niewybuch wojenny z czasów pierwszej bądź drugiej wojny światowej. Mieszkańcy zostali ewakuowani z budynku.

Nie tak wyobrażali sobie poranek mieszkańcy osiedla przy ulicy Słonecznej w Gorlicach. Dzisiaj (16 grudnia) na miejsce zostały wezwane służby w związku ze znalezieniem niewybuchu z czasów pierwszej bądź drugiej wojny światowej.

Pocisk artyleryjski znajduje się  w pobliżu jednej z instalacji doprowadzającej wodę bądź centralnego ogrzewania. Ze względu na wysokie zagrożenie, lokatorzy ponad 50 mieszkań zostali ewakuowani na teren Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorlicach. Jak poinformowały służby, wszystko odbyło się sprawnie i bez paniki.

Na miejscu obecni są m.in. zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach i prezes spółdzielni mieszkaniowej. W drodze są już saperzy z Rzeszowa.

Obecnie mieszkańcy nie mogą wchodzić na teren budynku. Dojazd na miejsce jest utrudniony.

[AKTUALIZACJA]

Jak poinformował portal halogorlice.info około godziny 11.30 akcja wywiezienia niewybuchu zakończona.  

Trwa zakrojona na szeroką skalę akcja służb przy ul. Słonecznej w Gorlicach 🚓🚑🚒 Znaleziono niewybuch, który znajduje się w pobliżu rur centralnego ogrzewania” 😱

Opublikowany przez HaloGorlice Czwartek, 15 grudnia 2022

fot: Google Street View/Facebook

Gorlice - najnowsze informacje