poniedziałek, 25 maja 2020 14:59

Niwka. 30-tonowe przęsło zablokowało drogę wojewódzką na osiem godzin

Autor Marzena Gitler
Niwka. 30-tonowe przęsło zablokowało drogę wojewódzką na osiem godzin

Osiem godzin trwały utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 975 w Niwce (gm. Radłów) po tym, jak z naczepy spadło ważące 30-ton betonowe przęsło mostu. Konieczne było sprowadzenie specjalitycznego dźwigu.

Z niecodzienną sytuacją miały do czynienia ostatniej nocy służby ratunkowe straży pożarnej oraz policji w Niwce (powiat tarnowski). W niedzielę, 24 maja około godz. 22:00 drogą wojewódzką 975 w kierunku południowym jechał ponadgabarytowy konwój, w którym eskortowano samochod ciężarowy wiozący kilkunastometrowe betonowe przęsło mostu.

Niestety, na krętej drodze ważące blisko 30 ton przęsło spadło z naczepy się i częściowo blokowało jeden pas drogi wojewódzkiej.

Na miejsce przybyły: OSP Radłów Mercedes Atego GBARt 3,5/35 , Zastęp GBARt 2,5/20 JRG 1 Tarnów i Policja.

?Alarm 26/2020? Dzisiaj parę minut po północy nasza jednostka została zadysponowana do zabezpieczenia zdarzenia ...

Gepostet von OSP Radłów am Sonntag, 24. Mai 2020

Do wczesnych godzin porannych zarówno służby ratunkowe, jak i pracownicy firmy przewozowej nie mogli usunąć przeszkody. Przed godz. 6:00 na miejsce dotarł dźwig, który usunął zniszczony element poza pas drogowy. Kierowca zestawu został ukarany mandatem karnym.

Przed godziną 11:00 na miejsce przyjechał specjalistyczny sprzęt, który usunął zniszczone betonowe przęsło mostu. Wtedy również na kilkadziesięt godzin droga wojewódzka została całkowicie zablokowana.

foto: OSP Radłó, PSP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje