poniedziałek, 23 września 2019 08:01

Nocne patrole na ulicach Krakowa

Autor Manuel Langer
Nocne patrole na ulicach Krakowa

Z nocy z piątku na sobotę 16 strażników i dziewięciu policjantów pełniło służbę w centrum miasta. Wspólne działania mundurowych miały na celu zapewnienie spokoju i porządku publicznego na obszarze I obwodnicy. Funkcjonariusze ujawnili 132 wykroczenia. W związku z tym nałożyli 69 mandatów karnych na kwotę 9 470 zł, przygotowali pięć notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, a także pouczyli 56 osób.

Strażnicy i policjanci podejmowali głównie interwencje wobec osób popełniających najbardziej uciążliwe dla mieszkańców wykroczenia porządkowe. Były to m.in. spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych, zakłócanie porządku i spoczynku nocnego, wybryki chuligańskie i nieobyczajne oraz czyny związane z naruszaniem uchwały o parku kulturowym.

Na mężczyznę, który idąc Plantami głośno krzyczał i zaczepiał inne osoby nałożono mandat karny w wysokości 500 zł. Na obcokrajowca oddającego mocz na elewację kamienicy przy ul. Studenckiej nałożono mandat karny w wysokości 500 zł. Na mężczyznę, którzy wykrzykiwali wulgaryzmy oraz zaczepiał wraz z kolegą postronne osoby nałożono mandat karny na kwotę 1000 zł (zbieg wykroczeń). Przeciwko drugiemu zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Ponadto zatrzymano trzy osoby bijące się na płycie Rynku Głównego. Na widok patrolu mężczyźni próbowali uciec. Jak się okazało jeden z nich był obcokrajowcem (poszkodowany). Pobity ze względu na rozległe obrażenia trafił do szpitala. Sprawcy pobicia zostali przekazani policji.

Info/foto: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje