wtorek, 9 sierpnia 2022 11:49

Nocny pościg za motocyklistą pod wpływem narkotyków. 25-latek skończył na ogrodzeniu

Autor Patryk Trzaska
Nocny pościg za motocyklistą pod wpływem narkotyków. 25-latek skończył na ogrodzeniu

25-letni motocyklista będąc pod wpływem narkotyków nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie rzucił się do ucieczki ulicami Krakowa. Jego rajd zakończył się na metalowym ogrodzeniu. Kierujący miał bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (7 sierpnia) około godziny 21:30, na skrzyżowaniu ulicy Starowiślnej i Dietla. Policjant, pełniący służbę na motocyklu zauważył innego motocyklistę, jadącego bez włączonych świateł. Mundurowy po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydał kierującemu polecenie do zatrzymania, które to kierujący zignorował oddalając się w kierunku ul. Dietla.

Podczas ucieczki, motocyklista Kawasaki m.in nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych, czy zignorował szereg znaków drogowych.

Na skrzyżowaniu ul. Łazarza z ul. Kołłątaja nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i utracił panowanie nad kierowanym pojazdem doprowadzając do uderzenia w ogrodzenie. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał obrażeń ciała więc na miejsce wezwano niezwłocznie pomoc medyczną. Policjanci sprawdzili kierującego oraz pojazd w policyjnej bazie i okazało się, że mężczyzna posiada bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie na zawartość środków działających podobnie do alkoholu dało wynik pozytywny.

W trakcie czynności  policjanci zauważyli jak motocyklista wyrzuca susz roślinny koloru zielonego oraz białą substancję, które to policjanci zabezpieczyli. Obie substancje będą badane laboratoryjnie pod kątem zawartości substancji niedozwolonych.

Mężczyzna usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pod wpływem narkotyków oraz podczas obowiązywania zakazu. Odpowie również za szereg wykroczeń przeciw przepisom ruchu drogowego.

inf./fot. Małopolska Policja

Kraków

Kraków - najnowsze informacje