wtorek, 13 sierpnia 2019 16:06

Noga z gazu. Dziś policyjna akcja "Prędkość"

Autor Marzena Gitler
Noga z gazu. Dziś policyjna akcja "Prędkość"

Dziś w całej Polsce wzmożone kontrole prędkości. Podczas akcji na drogach całego kraju pracowało będzie przynajmniej 5 tys. funkcjonariuszy.

14 sierpnia policjanci prowadzą ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne „Prędkość”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń. Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.  Przy przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym możemy stracić prawo jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności - przypomina Policja.

Dlaczego warto jechać wolniej pokazuje Mapa Wypadkó Drogowych Ze Skutkiem Śmiertelnym. Od początku wakacji na polskich drogach zginęło już 447 osób.

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019https://t.co/9d0sjxtHmp pic.twitter.com/33M7RKnBoP— Polska Policja ??? (@PolskaPolicja) August 13, 2019

Motoryzacja - najnowsze informacje