poniedziałek, 29 czerwca 2020 15:22

Nowy sprzęt dla Małopolskiej Szkoły Gościnności i SOSW w Myślenicach

Autor Wiktoria Mitura
Nowy sprzęt dla Małopolskiej Szkoły Gościnności i SOSW w Myślenicach

W ramach pakietu edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa przekazała w piątek (26.06.br.) na rzecz Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach komputery i laptopy, które przeznaczone do realizacji zdalnego nauczania.

W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Edukacyjny zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, który umożliwi zdalne nauczanie uczniom oraz nauczycielom. W takowej formie odbędą się kursy zawodowe dla młodzieży i dorosłych, którzy w wyniku epidemii stracili pracę.

Małopolska Szkoła Gościnności otrzymała 30 komputerów, natomiast Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy 20 komputerów. To sprzęt o łącznej wartości ponad 137 tys. zł.

Cieszę się, że mogę dzisiaj przekazać na rzecz Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach sprzęt zakupiony w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakietu Edukacyjnego: komputery i laptopy przeznaczone do realizacji zdalnego nauczania. A gdy szkoły i placówki edukacyjne przejdą znów w tryb normalnej działalności, służyć będą one nadal społeczności szkolnej w codziennej aktywności edukacyjnej i wychowawczej. Wierzę, że ten sprzęt jak najlepiej będzie służył Państwa placówkom

– powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

inf. i foto: malopolska.pl

Myślenice - najnowsze informacje