piątek, 20 stycznia 2023 09:30

Nowe mieszkania od developera - dlaczego warto je wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Nowe mieszkania od developera - dlaczego warto je wybrać?

Zakup mieszkania w Krakowie to duży krok w dorosłość - stajemy się niezależni, mamy swój własny kąt, możemy w końcu urządzić swoje miejsce do życia jak chcemy, a także zapewnimy bezpieczeństwo sobie oraz naszym dzieciom w przyszłości. Na co zwrócić uwagę wybierając nowe mieszkanie? Czy lepsze oferty znajdziemy na rynku pierwotnym czy wtórnym? Na co uważać, gdy poszukujemy lokalu dla naszej rodziny i o czym pamiętać, zanim zamkniemy transakcję z bankiem oraz developerem?

1. Nowe mieszkania od developera - jakie są ich mocne cechy?

2. Na co zwrócić uwagę oglądając nowe mieszkania?

3. Zakup mieszkania - na czym się skupić przed zakończeniem transakcji?

4. Dlaczego nowe lokale mieszkalne to dobry wybór?

Nowe mieszkania od developera w Krakowie - jakie są ich mocne cechy?

Zakup mieszkania to zawsze poważna inwestycja - dla wielu jedna z najważniejszych, jakie przyjdzie nam przeprowadzić w swoim życiu. Naturalnym jest więc, że szukamy możliwie jak najlepszej opcji w ramach budżetu, na który jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Wybierając nowe mieszkanie zyskujemy wiele plusów, których nie posiadają lokale dostępne na rynku wtórnym. Przede wszystkim z racji tego, że cały budynek jest nowy, posłuży nam on przez wiele długich lat. Drugą istotną kwestią jest brak konieczności przeprowadzenia generalnego remontu - nawet wykończenie mieszkania pod klucz zajmie nam mniej czasu, niż odnawianie wcześniej zagospodarowanego. Jest to szczególnie istotne, gdy planujemy dokonać szybkiej przeprowadzki.

Na co zwrócić uwagę oglądając nowe mieszkania?

Wybierając nowe mieszkania Kraków powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się, jaka lokalizacja będzie nam najbardziej odpowiadać. Jest to istotne nie tylko ze względu na pracę, ale także szkołę i inne aktywności dzieci, jeżeli je posiadamy. Naturalnym jest, że im bliżej centrum, tym przestronne, funkcjonalne mieszkania będą nas więcej kosztować, jednak z drugiej strony zaoszczędzimy zarówno czas, jak i pieniądze na dojazdach, które staną się naszą codziennością w przypadku wyboru ościennej dzielnicy.

Kolejnym istotnym aspektem jest także stan, w jakim developer oddaje do sprzedaży nowe mieszkania. Gdy wybierzemy stan surowy, do ceny zakupu musimy doliczyć nie tylko zakup mebli czy sprzętów domowych, ale także wykończenie do stanu pod klucz. Z kolei jeżeli sam developer zapewni nam lokal gotowy do wprowadzenia się, nasza przeprowadzka będzie szybsza, a remont sprowadzi się głównie do umeblowania nieruchomości.

Zakup mieszkania - na czym się skupić przed zakończeniem transakcji?

Szeroka oferta mieszkań w największych miastach Polski pozwala nam na swobodny wybór w ramach budżetu, na jaki możemy sobie pozwolić. Pamiętajmy o tym, aby w przypadku zawierania umowy kredytowej na lokal zwrócić uwagę na to, jakie wymagania stawiają przed nami zarówno bank, jak i developer. Dzięki temu szybciej zrealizujemy wszystkie umowy i będziemy mogli cieszyć się nowym, wymarzonym mieszkaniem. Dokładne zapoznanie się z dokumentami umożliwi nam także prostą, bezproblemową spłatę kredytu hipotecznego.

Dlaczego nowe lokale mieszkalne to dobry wybór?

Wybierając mieszkanie zwykle myślimy o nim jako o zakupie długoterminowym - najpierw dla nas, a z czasem także dla naszych dzieci. Z tego względu rynek pierwotny jest bardziej atrakcyjny, ponieważ nie będziemy musieli martwić się o remonty nieruchomości w najbliższej przyszłości. Wiele nowych inwestycji powstaje także w centrum miasta Krakowa, więc i tam dostęp do nowych mieszkań jest dość powszechny, choć za wyższą cenę.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje