wtorek, 31 sierpnia 2021 13:58

Nowe mieszkanie w Krakowie – o czym pamiętać przy zakupie?

Autor Artykuł sponsorowany
Nowe mieszkanie w Krakowie – o czym pamiętać przy zakupie?

Na zakup nowego mieszkania w Krakowie warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim stolica Małopolski to bardzo atrakcyjna lokalizacja, gdzie popyt na nieruchomości mieszkalne nie spada. Przy tej okazji warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Jakie wymogi powinno spełniać mieszkanie?

Decydując się na zakup mieszkania w Krakowie, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jak ono powinno wyglądać i jakie ma być jego przeznaczenie. Duże znaczenie w tym kontekście mają takie aspekty jak metraż, kondygnacja, rozkład pomieszczeń oraz otoczenie. Istotne jest też to, czy mieszkanie ma służyć zaspokojeniu indywidualnych potrzeb mieszkaniowych, czy zostanie przeznaczone na wynajem. Przemyśleć też dobrze należy kwestię sfinansowania zakupu. Wielu klientów firmy deweloperskiej Ekopark kupuje mieszkania w Krakowie za gotówkę, niemniej kredyt hipoteczny jest równie popularną formą finansowania zakupu.

Pod klucz czy stan deweloperski – co wybrać?

Osoby planujące zakup mieszkania w Krakowie mają do wyboru dwie opcje, a mianowicie mieszkania pod klucz oraz w stanie deweloperskim. Każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy, które trzeba przeanalizować pod kątem indywidualnym. W Krakowie oba wspomniane warianty dostępne są w różnych dzielnicach takich jak np. Bronowice. Mieszkania pod klucz to lokale praktycznie gotowe do wprowadzenia się. Na ich odbiór czeka się krócej, niż ma to miejsce w przypadku mieszkań w stanie deweloperskim, chociaż jednostkowa cena zakupu jest wyższa. Stan deweloperski daje natomiast większe pole do popisu, jeśli chodzi o wykończenie i aranżację lokalu.

Decydując się na zakup nowego mieszkania w Krakowie, należy postawić na współpracę ze sprawdzonym deweloperem, który ma doświadczenie w branży i wiele udanych inwestycji na swoim koncie. Koniecznie trzeba sprawdzić, jaki jest stan prawny gruntu, gdzie powstanie osiedle i w jakiej kondycji finansowej znajduje się dana firma. Zapisy umowy nie mogą wzbudzać żadnych wątpliwości – dokument musi być przejrzysty.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje