środa, 29 września 2021 08:55

Nowoczesne oświetlenie do domu

Autor Artykuł sponsorowany
Nowoczesne oświetlenie do domu

Na dom składa się kilka pomieszczeń, a każde z nich ma nie tylko inne zadanie, ale także zupełnie inny charakter. Z tego względu wybór najlepszego oświetlenia może okazać się naprawdę niełatwy. Konieczne jest bowiem optyczne powiększenie posiadanej przestrzeni, stworzenie odpowiedniego klimatu i zapewnienie warunków potrzebnych do wykonywanych tam czynności. Jak zrobić to mądrze? Jakie lampy sprawdzą się najlepiej?

Dobrze dobrane nowoczesne oświetlenie sprawia, że dom staje się funkcjonalny, a jego estetyka zachwyca nas i wprawia w dobry nastrój. Aby cieszyć się takim efektem, warto uwzględnić kilka podstawowych wskazówek, które pomogą dobrze dopasować lampy do każdego z pomieszczeń. Na co zwracać uwagę? Podpowiadamy, jak prawidłowo rozjaśnić swoje cztery kąty.

nowoczesne oświetlenie

Lampy do salonu - jak dobrać?

Salon to jedno z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. Pełni bowiem wiele funkcji: to tu odpoczywamy, przyjmujemy ulubionych gości i nierzadko spożywamy posiłki. Warto więc bardzo rozsądnie podejść do tematu oświetlenia i nie wybierać go pochopnie. Jakie lampy do salonu sprawią, że będziemy czuć się w nim dobrze?

Przede wszystkim musisz pamiętać, że niezbędne jest wydzielenie stref o różnym przeznaczeniu. Odpowiednio podzielona przestrzeń sprawi, że w komfortowych warunkach będziesz rozmawiać z bliskimi czy oddawać się przyjemnej lekturze ulubionej książki. Warto zacząć od oświetlenia głównego. W takim pomieszczeniu lampa sufitowa to nie tylko praktyczny sposób na rozjaśnienie wnętrza, ale także element dekoracyjny. Dobrze jest wybrać więc te modele, które przyciągają uwagę i wyróżniają się niecodziennym projektem.

W sklepie Artera znajdziesz różnorakie lampy wiszące. W salonie możesz zdecydować się na zwisy wyposażone w kilka źródeł światła - pamiętaj jednak, że to rozwiązanie odpowiednie do dużych pomieszczeń. Jeśli jesteś właścicielem niewielkiej przestrzeni, postaw raczej na mniejsze lampy sufitowe. Również będą skutecznie rozjaśniać cały pokój, jednocześnie nie przytłaczając go i nie pomniejszając optycznie.

Weź pod uwagę także nowoczesne kinkiety, które dodadzą salonowi niezbędnego uroku. Jeśli wybierzesz modele z wysięgnikiem, przydadzą się także w czasie czytania, pracy czy nauki. Obok sofy natomiast warto postawić lampę podłogową, która będzie wsparciem dla oczu podczas posiadówek przy lampce wina czy w czasie oglądania telewizji. Nowoczesne lampy rozmieszczone na innych poziomach będą doskonałym uzupełnieniem oświetlenia głównego. Pozwolą ci również na dość swobodne operowanie światłem, by dostosować je do aktualnych potrzeb, nastroju czy pory dnia.

lampa sufitowa

Jak wybrać lampy do kuchni?

Kuchnia to serce domu - właśnie w niej nierzadko toczą się najważniejsze rodzinne rozmowy. Jednocześnie to również bardzo praktyczne pomieszczenie, w którym przygotowujesz posiłki i sięgasz po szybką kawę przed wyjściem do pracy. Jakie lampy do kuchni sprawdzają się najlepiej?

Także w tym przypadku w punkcie centralnym najczęściej pojawiają się lampy wiszące. Zwróć jednak uwagę, że nie będą wystarczającym oświetleniem dla osoby, która przygotowuje jedzenie - na blat stołu będzie bowiem padał jego cień. Dlatego należy zadbać o funkcjonalne lampy dodatkowe. W zależności od projektu pomieszczenia, a przede wszystkim ilości i rodzaju szafek kuchennych, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kinkiety lub listwy LED zamontowane bezpośrednio nad powierzchnią roboczą. Pamiętaj także, że jeśli posiadasz wyspę lub stół, przy którym jecie, nad nimi powinna pojawić się zupełnie osobna lampa wisząca.

lampy sufitowe

Najlepsze lampy do sypialni

Mówiąc o oświetleniu, nie możemy zapomnieć o sypialni - to wyjątkowe pomieszczenie, w którym zbierasz siły na każdy kolejny dzień. Światło nie może więc sprawiać, że już o poranku czujesz się zmęczony lub silnie przebodźcowany. Oczywiście, tutaj również można postawić na zwis umiejscowiony w centralnym punkcie (najlepiej nad nogami łóżka), ale znacznie lepszym rozwiązaniem będą budujące nastrój kinkiety czy lampy stojące, które z powodzeniem zastępują standardowe lampki nocne.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje