środa, 17 sierpnia 2022 08:22

Nowoczesne pergole tarasowe - wypoczywaj bez względu na porę roku

Autor Artykuł sponsorowany
Nowoczesne pergole tarasowe - wypoczywaj bez względu na porę roku

Pergole ogrodowe pomagaja wypocząć w miłych okolicznościach przyrody. Subtelnie zacieniają strefę relaksu, dając przez to uczucie przyjemnego chłodu. Jakie pergole wybrać, które spełnią właśnie Twoje oczekiwania?

Jaki materiał na pergolę będzie najlepszy?

Jesli zamierzasz kupić do ogrodu czy na taras pergolę, zacznij od materiału. Wybór jest bardzo duży, dlatego czasami bardzo trudno zdecydowac się na kupno jednego oroduktu.. Sporo osób stawia sobie pytanie - drewno czy metal? Rzeczywiscie taki dylemat pojawia sie dość często podczas zakupów. Wybór między tymi dwoma modelami pergoli jets trudny, ale można szybko zweryfikować zasadność  wyboru tego, a nie innego modelu.

Drewniane pergole pasują bardzo do ogrodów. Komponuja się mocno z przyrodą i podmosza estetykę miesjca relaksu. Oplatajace się wokół słupków czy na kratkach rośliny pnące wyglądają zjawiskowo przy takich pergolach. Jeśli lubisz obserwować godzinami tętniący zielenią ogród, takie rozwiązanie jest na pewno dla Ciebie idealne. Musisz jednak pamiętać, że drewno wymaga odpowiedniej impregnacji. Jeśli zaniedbasz zabezpieczanie pergoli drewnianej, po dwóch czy trzech sezonach może ulec podniszczeniu.

Z kolei metalowe pergole tarasowe lub ogrodowe są na pewnomniej przytulne i bardziej nadają sie do tworzenia nowoczesnych aranażacji. Również trzeba je zabezpieczać przed korozją, bo inczej mogą szybko zardzewieć. Sporo zależy również od jakości metalu. W większosci przypadków jest to malowane proszkowo aluminium. Wtedy nie trzeba pamietać o impregnowaniu powierzchni metalowych. Na pewno dzięki takim pergolom stworzysz nowoczesną porzestrzeń do odpoczynku, która wniesie wiele świeżosci w każde miejsce.

A może pergole rolowane?

Nowoczesne pergole nie przypominają tradycyjnych, poczcziwych poprzedników, ktore wypełniały ogrody i działki. Teraz stanowią całoroczne konstrukcje, które uzupełnia się wybranymi materiałami, np. oświetlenie, rolowane przesłony i inne ciekawe gadzety. Takie pergole uzupełnia sie wybranym zadaszeniem, które chroni przed mocnym słońcem i deszczem. Najcześciej tkanian zwijana jest do kasety, dzięki czemu nie brudzi się i można ją zawsze złozyć. Pergoele są  bardzo praktyczne i eleganckie, dlatego mają wielu nabywców.

Przeciwdeszczowe lamelowe pergole

Ciekawą alternatywą sa pergole lamelowe, które wyposażone są w aluminiowe, obrotowe pióra. Takie pergole mają specjalne kanaliki, które służą do odprowadzania nadmiaru wody. Mozesz wybrać lamelki, które jedynie obracają się wokół własnej osi lub takie, które można zsunąć. Oprócz funkcji ochronnej porzed deszczem i słońcem pergole lamelowe doskoanle wentyluja taras.

Trochę romantyzmu i tradycji

Jeśli chcesz ubogacić miejsce wypczynku na świeżym powietrzu, wybierz lamele rzymskie. Po rozlożeniu można zauważyć dekoracyjne fałdy na dachu pergoli, które przyciągają spojrzenia i tworzą  zjawiskowy efekt estetyczny. Taka pergola stanowi piękne połączenie tego co dawne z nowoczenością. Pod wzgledem praktycznym produkt ten ma bardzo wysokie notowanie. Nawet silny deszcz nie stanowi problemu, ponieważ materiał można solidnie naciągnąć oraz ułożyć pod odpowiednim kątem.

Kupno pergoli to dopiero początek przygody z jej aranżowaniem. Stworzysz bardzo ciekawy i ciepły nastrój, wieszając lampiony i światełka. Możesz dokupić ścianki boczne lub pionowe osłonki. Dzięki temu zyskasz kameralne i wygodne miejsce do czytania i rozmów z bliskimi.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje