piątek, 3 lutego 2023 10:04

Nowoczesne zagęszczarki gruntu - charakterystyka i ceny

Autor Artykuł sponsorowany
Nowoczesne zagęszczarki gruntu - charakterystyka i ceny

Branża budowlana przeżywa w ostatnich latach prawdziwy boom technologiczny. Na rynku pojawiło się wiele nowych urządzeń, które pomagają wykonywać nam konieczne prace. Przykładem takich narzędzi są m.in. zagęszczarki gruntu. Chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej i poznać ich ceny? Jeżeli tak, przeczytaj niniejszy artykuł.

Nowoczesne zagęszczarki gruntu – krótka charakterystyka

Zagęszczarki gruntu służą do tego, aby możliwie najbardziej efektywnie zagęścić podłoże, które wykorzystywane jest na etapie prac budowlanych. Głównym elementem składowym tych urządzeń jest silnik (elektryczny lub spalinowy).

Wyróżniamy następujące rodzaje wspomnianych narzędzi:

●       zagęszczarki kroczące – używa się ich szczególnie w przypadku problematycznego terenu;

●       zagęszczarki ręczne;

●       zagęszczarki doczepiane do urządzeń – wykorzystywane głównie na dużych obszarach.

Jak wybrać dobrą zagęszczarkę gruntu?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele narzędzi tego typu. Wybór odpowiedniego nie jest więc zadaniem łatwym. Należy bowiem przeanalizować wszystkie parametry urządzenia. Decyzja o kupnie konkretnego rodzaju i modelu powinna być podyktowana naszymi indywidualnymi potrzebami. Dla przykładu, jeżeli decydujemy się na zagęszczarkę ręczną, musimy wziąć pod uwagę jej wagę. Trzeba pamiętać, że jej użytkowanie wymagać będzie od nas dużej siły. Nowoczesne zagęszczarki ważą średnio około 40 kg. Nadal spotkać można jednak i takie, których waga dochodzi nawet do jednej tony.

Warto też wziąć uwzględnić takie parametry jak:

●       częstotliwość wibracji;

●       wydajność ubijania;

●       głębokość zagęszczania.

Cena nowoczesnych zagęszczarek gruntu

Dla większości firm budowlanych szczególne znaczenie podczas zakupu maszyn ma ich cena. Najtańsze zagęszczarki gruntu można dziś zakupić za kwotę około 500 zł. W przypadku modeli, które wykorzystuje się na dużych powierzchniach, trzeba jednak liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 100 000 zł.

Średni koszt takich urządzeń oscyluje wokół mniej więcej 3000 zł. Trzeba pamiętać, że żywotność tych narzędzi ściśle wiąże się z tym, jak będziemy o nie dbać.

Nowoczesne zagęszczarki gruntu – podsumowanie

Zagęszczarki gruntu są niezbędne przy wykonywaniu wszelkich czynności związanych z prawidłowym przygotowaniem podłoża w trakcie prac budowlanych. Możemy wyróżnić zagęszczarki kroczące, ręczne oraz doczepiane do urządzeń. Ich średnia cena wynosi zazwyczaj około 3000 zł. Należy jednak wspomnieć, że możemy spotkać modele, których cena osiąga nawet 100 000 zł.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka