poniedziałek, 18 listopada 2019 15:22

Nowy MAN dla strażaków z Pierzchowa

Autor Marzena Gitler
Nowy MAN dla strażaków z Pierzchowa

Wczoraj w Pierzchowie społeczność lokalna uczestniczyła w wielkim święcie. Ochotnicza Straż Pożarna oficjalnie otrzymała nowy wóz bojowy.

"Dla strażaków z Pierzchowa i całej społeczności lokalnej dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Plany Zarządu Waszej OSP o pozyskanie nowego samochodu pożarniczego stają się rzeczywistością. Do boksu garażowego zawitał upragniony i długo wyczekiwany nabytek, którzy zastąpi wysłużony pojazd marki Mercedes. W tym historycznym dla Waszej jednostki OSP momencie proszę przyjąć serdeczne gratulacje i słowa uznania. Dziękuję Wam za dotychczasowy wysiłek, za poświęcenie i trud, które ponosicie zarówno w działaniach gaśniczych, ratowniczych, jak i w każdej dziedzinie naszego życia. Życzę także wielu sukcesów i satysfakcji z działań na rzecz potrzebujących Waszej pomocy" – napisał w liście gratulacyjnym wójt Zbigniew Wojas.

Swoje gratulacje przekazała też min. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Zbigniew Gumułka.

Jednostka otrzymała samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 marki Man. Nowy wóz został zakupiony m.in. dzięki dotacji z Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019” na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego. Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 774 900,00zł. Do zakupu samochodu dołożyły: Województwo Małopolskie – 69 500,00 zł, Gmina Gdów - 210 500,00 zł,  Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 100 000,00 zł, KSRG - 310 000,00 zł, MSWiA - 70 000,00 zł, a 14 900,00 zł na zakup wozu pozyskali druhowie z OSP Pierzchów.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje