środa, 28 lipca 2021 15:01

Kolczasty maluch - nowy mieszkaniec krakowskiego ZOO. Czy umiesz go rozpoznać?

Autor Marzena Gitler
Kolczasty maluch - nowy mieszkaniec krakowskiego ZOO. Czy umiesz go rozpoznać?

Do woliery w krakowskim zoo wprowadził się czteromiesięczny Hugo. Na razie jest mięciutki ale ma 30 tysięcy kolców. Kto to taki?

Hugo przyszedł na świat w ZOO w Koszycach na Słowacji. Na razie jest malutki, ale gdy dorośnie może mieć do ok. metra długości ciała i do 30 cm długości ogona. Waży niewiele - przeważnie kilka kilogramów, ale rekordziści dochodzą do 14 kilogramów. Żyje ok 10 lat.

Sympatyczne zwierzątko w naturze występuje w Ameryce Północnej. Jest samotnikiem, ale czasem tworzy wspólne kryjówki z innymi osobnikami.

Można go spotkać od Alaski do granic Meksyku, ale nie jest to łatwe, bo żeruje głównie nocą. Wspina się na drzewa w gęstych lasach, potrafi też pływać.

Jest roślinożercą. Lubi jeść korę, korzenie, łodygi, owoce i trawami. Hugo uwielbia też bataty - zdradza ZOO na swoim Facebooku. Ma 30 tysięcy kolców, ale nimi nie strzela jak jeżozwierz.

Mamy dla Was słodką, choć kłującą niespodziankę! Do woliery po ostronosach wprowadził się mały urson amerykański. Na...

Opublikowany przez ZOO Kraków Poniedziałek, 26 lipca 2021

Wiecie już kim jest Hugo? To czteromiesięczny urson amerykański. Prawda, że jest uroczy? W krakowskim Zoo zobaczycie go w wolierze, w której przedtem mieszkały ostronosy.  

foto: Fb. Zoo Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje