środa, 9 września 2020 09:54

Nowy Sącz: Będą utrudnienia w ruchu. Rusza 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Będą utrudnienia w ruchu. Rusza 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

W dniach od 9 do 12 września w czterech etapach odbędzie się 31. międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Od 9 do 12 września br., w czterech etapach zorganizowany zostanie 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W sportowej rywalizacji weźmie udział ponad 150 kolarzy, którzy przejadą m.in. przez teren województwa małopolskiego, drogami powiatu gorlickiego, nowosądeckiego, suskiego, wadowickiego i oświęcimskiego.

TRASA II ETAPU WYŚCIGU W DNIU 10 WRZEŚNIA (KROSNO-NOWY SĄCZ):

START: KROSNO – PRZEJAZD PRZEZ MIEJSCOWOŚCI POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO, JASIELSKIEGO, GORLICKIEGO, NASTĘPNIE: POLNA - WYSKITNA - STRÓŻE - BIAŁA NIŻNA - GRÓDEK - ROPA - BIAŁA NIŻNA - GRYBÓW - KĄCLOWA - FLORYNKA - POLANY - BEREST - PIORUNKA - CZYRNA - MOCHNACZKA WYŻNA - MOCHNACZKA NIŻNA - KRYNICA-ZDRÓJ (ul. Pułaskiego, Piłsudskiego - możliwe utrudnienia na Zdrojowej) - MOCHNACZKA WYŻNA - KRZYŻÓWKA - NOWA WIEŚ - ŁABOWA - MACIEJOWA - FRYCOWA - NAWOJOWA - NOWY SĄCZ: NAWOJOWSKA - PIŁSUDSKIEGO - PRAŻMOWSKIEGO - NADBRZEŻNA – META: MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI NA UL. NADBRZEŻNEJ.

Na terenie podległym sądeckiej Policji przejazd kolarzy planowany jest między godziną 16 a 18:30 (Polna - Nowy Sącz). W tym czasie funkcjonariusze będą zapewniać bezpieczeństwo, dbać o porządek publiczny oraz zabezpieczać trasę przejazdu zawodników. Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników.

Największych utrudnień należy spodziewać się na drodze krajowej nr 75 od Krzyżówki do Nowego Sącza, na której z uwagi na przejazd kolarzy, w godzinach między 17 a 18:30 może być znacznie ograniczony ruch pojazdów.

Policjanci zalecają kierowcom omijać także okolice Ronda Solidarności, skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Nawojowską oraz ulicę Prażmowskiego w Nowym Sączu.

Jutro w Nowym Sączu imprezie będzie towarzyszył 12. Mini Wyścig „Solidarności”. W związku z tym wydarzeniem, a następnie ceremonią dekoracji zwycięzców 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, informujemy, że ulica Nadbrzeżna będzie wyłączona z ruchu od godziny 16 do zakończenia wyścigu.

inf. KMP Nowy Sącz, fot. ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje