środa, 16 czerwca 2021 07:09

Nowy Sącz. „Dobry stan techniczny pojazdu jest niezwykle ważny”. Skorzystaj z akcji „Bezpieczny wyjazd na urlop”

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. „Dobry stan techniczny pojazdu jest niezwykle ważny”. Skorzystaj z akcji „Bezpieczny wyjazd na urlop”

Podobna akcja organizowana jest od 7 lat. Jej celem jest umożliwienie kierowcom bezpłatnego sprawdzenia samochodu przed wyjazdem na urlop. Skorzystać może każdy.

Działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu po raz kolejny podjęły Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Nowy Sącz i Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu. Dzięki temu w najbliższą sobotę, tj. 19 czerwca, możliwe będzie bezpłatne sprawdzenie stanu technicznego pojazdów przed wakacyjnym wyjazdem w trasę.

- Dobry stan techniczny pojazdu jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa osób nim podróżujących, ale także innych użytkowników dróg. Dlatego już od 7 lat na Sądecczyźnie organizowana jest akcja pn. „Bezpieczny wyjazd na urlop”, której celem jest umożliwienie kierowcom bezpłatnego sprawdzenia samochodu. Partnerem akcji jest MOTO SOWA - Wojciech Sowa, Wielopole 140 - tłumaczy Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Diagnostycy Stacji Kontroli Pojazdów w sobotę 19 czerwca 2021 r. w godz. od 7:00 do 13:00 będą sprawdzać najważniejsze podzespoły samochodów, m.in.: zawieszenie, układ kierowniczy, hamulce, regulację świateł. Policjanci podkreślają, że nie jest to coroczne badanie techniczne pojazdu wpisane do dowodu rejestracyjnego lecz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i upewnienie się przed wyjazdem, że poruszamy się sprawnym samochodem.

- Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu i ograniczy liczbę niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dołóżmy wszelkich starań by zminimalizować ryzyko takich zdarzeń i cieszmy z bezpiecznej podróży, pozostawiając z wakacji tylko miłe wspomnienia - dodaje Aneta Izworska.

Krynica-Zdrój. Weekendowa akcja szczepień za nami. „Zostało nam jeszcze sporo szczepionek”
Wiadomości Krynica-Zdrój. Z małopolskiej akcji szczepień skorzystało blisko 2,7 tys. osób. Szczepionek jednak zostało. Gdzie można się zgłosić?

fot. ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje