wtorek, 15 czerwca 2021 08:22

Krynica-Zdrój. Weekendowa akcja szczepień za nami. „Zostało nam jeszcze sporo szczepionek”

Autor Aleksandra Tokarz
Krynica-Zdrój. Weekendowa akcja szczepień za nami. „Zostało nam jeszcze sporo szczepionek”

Klucze, Zakopane, Krynica Zdrój, Szczawnica – to cztery miejscowości, w których w minione weekend można było zaszczepić się przeciw COVID-19. Łącznie do tych punktów trafiło pięć tysięcy dawek jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson. W Krynicy szczepionek zostało. Wciąż można się zgłosić.

- Akcja szczepień od Giewontu po Pustynię Błędowską wpisuje się w Narodowy Program Szczepień. Plenerowe punkty szczepień umiejscowiliśmy tak, by każdy, kto chce się zaszczepić, mógł to zrobić choćby przy okazji wyjazdu weekendowego. Spacer deptakiem w Krynicy-Zdroju czy wizyta na Polskiej Saharze mogą stać się doskonałą okazją, by połączyć przyjemne z pożytecznym – zachęcał wojewoda Łukasz Kmita.

Aby przyjąć szczepionkę, wystarczyło przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę. Z małopolskiej akcji szczepień skorzystało blisko 2,7 tys. osób.

- Zainteresowanie było spore, zaszczepiliśmy w sumie ponad 570 osób - mówi Sławomir Kmak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju. - Zostało nam jeszcze sporo szczepionek, więc chcemy je wykorzystać na terenie Sądecczyzny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zaszczepić jednodawkową szczepionką. Można to zrobić w krynickim szpitalu lub w najbliższy piątek w Powszechnym Punkcie Szczepień w hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu.

koronawirus najnowsze informacje

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje