poniedziałek, 7 czerwca 2021 09:08

Nowy Sącz. Ich celem stał się przypadkowy przechodzień. Grozi im do 3 lat więzienia

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Ich celem stał się przypadkowy przechodzień. Grozi im do 3 lat więzienia

Sadeccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Sądecczyzny, którzy pobili przypadkowego 31-latka. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Dodatkowo jeden z nich odpowie za uszkodzenie mienia.

Zdarzenie miało miejsce 2 czerwca, około godziny 17:30, na ulicy Promiennej w Nowym Sączu. - 31-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego został zaczepiony i pobity przez nieznanych mu dwóch mężczyzn. Jeden z napastników przytrzymywał go, a drugi zadawał uderzenia. Dodatkowo w trakcie zajścia 31-latkowi zostały uszkodzone okulary - relacjonuje podkom. Justyna Basiaga, oficer prasowy sądeckiej policji.

Dyżurny sądeckiej komendy po otrzymaniu zgłoszenia o pobiciu natychmiast skierował na miejsce policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisów sprawców zaczęli przeszukiwać okoliczne ulice. - Już po niespełna godzinie, w miejscowości Piątkowa, zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisom napastników. Mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 30 i 37 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - dodaje oficer prasowa.

Dąbrowa. Niebezpieczny kwas wyciekł z ciężarówki. Ucierpiał kierowca
Wiadomości Nowy Sącz. Podczas rozładunku samochodu ciężarowego doszło do pęknięcia pojemnika, który zawierał kwas azotowy.

Po nocy w policyjnej celi obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia. Ponadto 37-latkowi dodatkowo policjanci przedstawili zarzut uszkodzenia mienia.

4 czerwca prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności natomiast za uszkodzenie mienia od 3 miesięcy do 5 lat.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje