piątek, 4 stycznia 2019 13:16

Nowy Sącz: Jest projekt ulic, które odciążą Węgierską [MAPA]

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz: Jest projekt ulic, które odciążą Węgierską [MAPA]

Urząd Miasta Nowy Sącz ma pomysł jak zlikwidować problem korków, jakie występują zwłaszcza na ul. Węgierskiej. Rozwiązaniem ma być budowa dodatkowego mostu na rzece Dunajec oraz połączenie ul. Węgierskiej z obwodnicą Zachodnią po stronie gminy Chełmiec. Jak będzie przebiegać?

„Sądeczanie nie od dziś wskazują, iż najistotniejszym problemem Nowego Sącza są zakorkowane ulice, zwłaszcza ul. Węgierska. Kluczowym elementem w rozwiązaniu tego problemu jest budowa ulic odciążających główne arterie komunikacyjne. Konieczna jest budowa dodatkowego mostu na rzece Dunajec oraz połączenie ul. Węgierskiej z obwodnicą Zachodnią po stronie gminy Chełmiec. Mamy propozycję rozwiązania tego problemu." – czytamy w komunikacie dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcina Poręby.

"Jest to propozycja przemyślana, przebieg obwodnicy prowadzony jest po terenach niezabudowanych, z dala od zabudowy mieszkaniowej i terenów ogródków działkowych oraz uwzględnia projektowaną przez gminę Chełmiec drogę wzdłuż wałów Dunajca. Tym samym nie wprowadza ruchu w osiedle Wólki. Proponowany przebieg minimalizuje podziały działek inwestycyjnych i jest prowadzony częściowo wzdłuż torów kolejowych po działkach PKP, które zgodnie z przepisami można nabyć w trybie nieodpłatnym, zatem jest wariantem ekonomicznym oraz pozwalającym bez pogorszenia jakości życia mieszkańców stworzyć Strefę Aktywności Gospodarczej na terenach niezabudowanych, a tym samym stworzyć korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.” - argumentuje dyrektor Poręba.

Czy koncepcja spodoba się sądeczanom i czy znajdą się środki na jej realizację? Zobaczymy.

Marzena Gitler, foto: pixabuy.com

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka