czwartek, 29 lipca 2021 09:36

Nowy Sącz. Przyniosła narkotyki do … więzienia. „Chciała je przekazać osadzonemu”

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Przyniosła narkotyki do … więzienia. „Chciała je przekazać osadzonemu”

Myślała, że jej się uda? 23-letnia sądeczanka przyniosła do Zakładu Karnego ... narkotyki. - Susz marihuany chciała przekazać podczas widzenia osadzonemu - tłumaczy podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

21 lipca dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, według którego funkcjonariusze Służby Więziennej ujawnili u 23-latki narkotyki.

- Sądeczanka przyszła do Zakładu Karnego w Nowym Sączu z wizytą do konkubenta, odbywającego tu karę. Przed wejściem na salę widzeń, strażnik podczas rutynowej kontroli ujawnił przy kobiecie woreczek foliowy, w którym znajdowały się środki odurzające - tłumaczy oficer prasowa sądeckiej komendy.

Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze Policji, którzy zabezpieczyli substancję i zatrzymali 23-letnią kobietę. Badanie narkotesterem jednoznacznie wskazało, że jest to marihuana.

Kobieta została przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. ilustracyjne/pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje