środa, 3 sierpnia 2022 07:53

O krok od tragedii w Oświęcimiu. 4-latka stała sama przy ruchliwej ulicy

Autor Patryk Trzaska
O krok od tragedii w Oświęcimiu. 4-latka stała sama przy ruchliwej ulicy

Dużo szczęścia miała czteroletnia dziewczynka, która stała sama przy ruchliwej ulicy koło jednego z oświęcimskich osiedli. Dziewczynka zgubiła mamę na placu zabaw i postanowiła na własną rękę wrócić do domu.

W poniedziałkowe popołudnie (01 sierpnia) tuż przed godziną 17, policjanci patrolując osiedle Chemików w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Słowackiego, dostrzegli małą dziewczynkę samotnie stojącą przed przejściem dla pieszych. Mundurowi widząc, że dziecko jest bez opieki natychmiast zabrali ją do radiowozu.

Podczas rozmowy z dziewczynką  ustalili, że zgubiła mamę, która na placu zabaw zajmowała się jeszcze młodszym rodzeństwem. Kiedy czterolatka nie znalazła mamy, postanowiła sama wrócić do domu. Policjanci ustalili miejsce zamieszkania dziecka. Podjeżdżając przed blok zauważyli zdenerwowanego mężczyznę, który okazał się ojcem czterolatki.

Chwilę wcześniej otrzymał on telefon od żony, która przekazała, że właśnie poszukuje córki, która zniknęła z placu zabaw. Dziewczynka została przekazana pod opiekę ojca. Po chwili na miejscu zjawiła się również matka dziewczynki. Oboje bardzo dziękowali policjantom za odnalezienie dziecka.

inf. KPP Oświęcim

foto ilustracyjne - Unsplsh

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje