środa, 2 lutego 2022 13:18

O krok od tragedii. Wjechała z czwórką dzieci na przejazd kolejowy

Autor Katarzyna Jamróz
O krok od tragedii. Wjechała z czwórką dzieci na przejazd kolejowy

Mieszkanka gminy Podegrodzie, chcąc przejechać przejazd kolejowy mimo opuszczających się zapór, uszkodziła szlaban i swój samochód. Kobieta została ukarana wysokim mandatem. W aucie były dzieci.

W czwartek (27 stycznia) około godziny 14:30 piwniczańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że samochód uszkodził szlaban na przejeździe kolejowym w Młodowie. Po dotarciu patrolu na miejsce zdarzenia, okazało się, że sprawczynią jest kierująca samochodem osobowym marki Acura 46-letnia mieszkanka gminy Podegrodzie. Kobieta w pojeździe wiozła czwórkę dzieci.

– W trakcie  prowadzonych czynności ustalono, że 46-latka, chcąc zdążyć  przejechać na drugą stronę przed pociągiem, zignorowała podstawowe  zasady bezpieczeństwa i wjechała na przejazd mimo tego, że opuszczały  się już zapory. W efekcie kobieta doprowadziła do wyrwania zaczepów  szlabanu oraz uszkodzenia swojej acury

– informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Za nieodpowiedzialne zachowanie, wjazd za szlaban i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa, 46-latka została ukarana mandatem w wysokości 3 tys. złotych, a na jej konto trafiło 6 punktów karnych. Policjanci  zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, wjeżdżając na przejazd kolejowy.

Do podobnego zdarzenia doszło 16 stycznia w miejscowości Wierchomla Wielka. Funkcjonariusze ukarali wysokim mandatem 22-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który nie zachował szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolejowego. Młody kierowca audi chciał przejechać na drugą stronę mimo, że opuszczały się już zapory. Za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2020 złotych, a na jego konto trafiły 4 punkty karne. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ opadająca zapora uszkodziła przednią i tylną szybę samochodu.

Inf./Fot: KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje