sobota, 25 czerwca 2022 09:30

Ochotnicza Straż Pożarna w Jasieniu ma już 100 lat! "Jesteście prawdziwymi liderami w swoich lokalnych wspólnotach"

Autor Katarzyna Jamróz
Ochotnicza Straż Pożarna w Jasieniu ma już 100 lat! "Jesteście prawdziwymi liderami w swoich lokalnych wspólnotach"

W Jasieniu odbyła się uroczystość związana z jubileuszem miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W wydarzeniu uczestniczyła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jasieniu. Następnie tradycyjnie złożono meldunek i wciągnięto flagę na maszt.

– Dzisiejsze święto to znakomita okazja, aby wyrazić ogromną wdzięczność za Waszą codzienną, wzorową służbę oraz poświęcenie na rzecz drugiego człowieka i jego bezpieczeństwa. Bardzo cenię Państwa ruch społeczny – jesteście prawdziwymi liderami w swoich lokalnych wspólnotach i każdego dnia swoimi czynami pokazujecie, czym jest etos służby, solidarność i międzyludzkie więzi. To, między innymi, właśnie gotowość druhen i druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych do niesienia pomocy innym sprawia, że mieszkańcy naszego regionu mają pewność, że w razie potrzeby, pomoc zawsze przyjdzie na czas

– mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Najbardziej zasłużonym druhom uroczyście wręczono medale i wyróżnienia. Zwieńczeniem wydarzenia było odsłonięcie figury świętego Floriana - patrona strażaków.

– Dziękując Państwu za pracę na rzecz mieszkańców gminy, powiatu ale i całej Małopolski, życzę jednocześnie bezpiecznej działalności, satysfakcji z trudnej służby, dobrego zdrowia, szczęścia w Waszych rodzinach oraz wszelkiej pomyślności. Niech błogosławieństwo świętego Floriana zawsze Państwa wspomaga we wszystkich akcjach

- dodała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Inf./Fot. Malopolska.pl

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje