środa, 3 czerwca 2020 17:58

Od teraz za parking zapłacisz aplikacją

Autor Emilia Gara
Od teraz za parking zapłacisz aplikacją

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu podpisał umowę z operatorem płatności mobilnych za parking – Pango Polska Sp. Z o.o. Aplikacja dostępna jest od 1 czerwca i pozwala na bezpieczne płatności za parking za dokładny czas postoju.

Aplikacja Pango dostępna jest na urządzenia z systemem Android oraz iOS i działa w 45 lokalizacjach m.in. w Krakowie, Tarnowie, Myślenicach, Wrocławiu, Poznaniu czy Gdańsku oraz na ponad 20 parkingach prywatnych. Kierowcy mogą płacić za pomocą karty płatniczej, środków zgromadzonych na wirtualnej portmonetce czy doliczyć płatność za parking do rachunku za telefon w sieci Orange, Play, a wkrótce Plus GSM.

Płatności za pomocą aplikacji mobilnych to najbezpieczniejsza metoda wnoszenia opłaty za parking, która dodatkowo pozwala opłacić rzeczywisty czas postoju bez ryzyka przepłacenia lub niedopłaty, która może skończyć się karą. Rozpoczęcie korzystania z Systemu Pango wymaga pobrania aplikacji ze sklepu Google Play lub Apple AppStore. Osoby nie posiadające smartfonu mogą po rejestracji przez stronę pango.pl zlecać parkowanie za pomocą komend SMS lub połączenia telefonicznego z numerem 222 700 000. Do założenia konta potrzebny jest tylko numer telefonu. Operator nie pobiera żadnych opłat za korzystania z rozwiązania ponad opłaty za czas parkowania.

Pojazd kierowcy, który korzysta z Pango musi być oznaczony naklejką lub kartą z napisem PANGO pozostawioną za przednią szybą pojazdu. Naklejki można bezpłatnie odebrać w Urzędzie Miasta. Operator przygotował promocje dla użytkowników, którzy nie korzystali dotychczas z systemu w innych miastach. Pierwsze 3 godziny parkowania po wpisania kodu START po rozpoczęciu pierwszej płatności będą dla mieszkańców za darmo. W przygotowaniu jest także funkcjonalność pozwalająca sprawdzić, czy kierowca znajduje się w strefie płatnego parkowania i czy konieczne jest wniesienie opłaty za czas postoju.

- Olkusz to kolejne miasto w województwie małopolskim, w którym startujemy. Kilka tygodni temu uruchomiliśmy Skawinę, w Krakowie jesteśmy od 5 lat. Ważna dla Nas jest wysoka adaptacja usługi w mieście i zadowolenie jego mieszkańców. Ostatnie miesiące bardzo mocno pracowaliśmy nad poprawą doświadczenia korzystania z Pango. Owocem tego jest m.in. możliwość doliczenia płatności za parking do rachunku za telefon. Wkrótce uruchomimy także prezentacje miejsc parkingowych na mapie. Liczymy, że Nasze nowe rozwiązania znajdą uznanie wśród mieszkańców Olkusza i okolic.

Inf. i fot.: Pango Polska Sp. z o.o.

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje