piątek, 8 listopada 2019 16:25

Więcej kursów 301 do Wieliczki i Niepołomic

Autor Marzena Gitler
Więcej kursów 301 do Wieliczki i Niepołomic

Dobra wiadomość dla korzystających z autobusu aglomeracyjnego nr 301: liczba jego kursów wzrosła z 16 do 32!

Podwojenie liczby połączeń możliwe było dzięki współpracy wszystkich gmin, przez które autobus przejeżdża, czyli Niepołomic, Wieliczki i Krakowa. Wszystkie będą bowiem partycypować w kosztach utrzymania połączeń.

Linia 301 to najsilniej obłożone połączenie aglomeracyjne, łączące Niepołomice z Krakowem. Wzrastająca liczba mieszkańców, popularny kierunek oraz przedłużający się remont linii kolejowej wymusiły zwiększenie częstotliwości kursowania tego autobusu. Dlatego zdecydowaliśmy się na podwojenie liczby kursów tej linii w dni powszednie - informuje samorząd Niepołomic. - W efekcie zmian ‘trzystajedynka’ jeździć będzie co około 35 minut, od 4.55 rano do 23.30 wieczorem. Korzyści wynikające z nowego rozkładu jazdy to nie tylko zwiększenie ilości kursów, ale również punktualności przejazdów podczas ich realizacji.

W soboty do dotychczasowych kursów dodajemy jedno wieczorne połączenie, a pozostałe przesuwamy na wcześniejsze godziny. Dzięki temu pierwszy autobus do Krakowa wyjedzie o 6.40 rano, a ostatni o 21.50.

Długowyczekiwane weszły w życie 9 listopada 2019 roku. Nowy rozkład tygodniowy ruszy 12 listopada.

Za dodatkowe kursy autobusu ’301’ gmina Niepołomice będzie rocznie płaciła ponad 400 tys. zł. Dotychczas komunikacja aglomeracyjna kosztowała gminę Niepołomice 1,6 mln zł rocznie.

Projektowany rozkład jazdy autobusu 301 (przed wejściem w życie rozkładu jazdy mogą pojawić się niewielkie korekty, prosimy o śledzenie oficjalnej strony krakowskiego MPK – linia 301)

inf. i foto: UG Niepołomice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje