sobota, 26 września 2020 18:51

Od poniedziałku 6 tys. za brak maseczki, plus zamknięte lasy, parki, place zabaw? Niezupełnie

Autor Tomasz Stępień
Od poniedziałku 6 tys. za brak maseczki, plus zamknięte lasy, parki, place zabaw? Niezupełnie

– Od najbliższej soboty lasy, parki, place zabaw i ścieżki rowerowe w strefach żółtych, czerwonych i pomarańczowych zostaną zamknięte do odwołania.  Kara za brak maseczki w miejscach publicznych zostanie podwyższona do 6 tys pln. Do weryfikacji i nakładania mandatów użyjemy monitoringów miejskich – takie jeżące włos na głowie informacje mogli przeczytać użytkownicy Twittera na koncie łudząco podobnym do konta ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Informacja na pierwszy rzut oka wygląda wiarygodnie. Jest zdjęcie ministra i nazwisko, lekko przekręcone co prawda, ale mniej uważni czytelnicy zapewne nie zauważą.

Ale uwaga! – To fake’owe konto – ostrzega prawdziwy minister Niedzielski. – Nie dajcie się nabrać.  Brońmy się przed fałszywymi informacjami, koronalanserów nie brakuje – apeluje minister.

Rzeczywiście - lepiej uważać i nie dać się nabrać. Ale czy ktoś jeszcze uwierzy w taki komunikat zamieszczony na profilu fałszywego ministra? – Decyzją Prezesa od najbliższej soboty lasy, parki, place zabaw i ścieżki rowerowe w strefach żółtych, czerwonych i pomarańczowych zostaną zamknięte do odwołania.

koronawirus najnowsze informacje

Małopolska - najnowsze informacje