czwartek, 28 marca 2024 08:33

Odkurzacz Karcher - przewaga technologiczna

Autor Artykuł sponsorowany
Odkurzacz Karcher - przewaga technologiczna

Karcher to renomowana rodzinna marka, istniejąca na rynku od 1935 roku. Specjalizuje się ona w opracowywaniu i implementacji skutecznych rozwiązań czyszczących. Dzięki temu zapewnia najwyższej jakości produkty przydatne podczas sprzątania i szeroko pojętych prac porządkowych. Każdy dostępny odkurzacz Karcher łączy w sobie zarówno efektywność, jak i energooszczędność co sprawia, że gama jego modeli jest odpowiedzią na każdy rodzaj branży w jakiej pracuje.

Jaki odkurzacz Karcher wybrać?

Zależnie od tego, w jakim środowisku odkurzacz Karcher będzie operować, warto zastanowić się nad wyborem modelu najlepiej odpowiadającego potrzebom przyszłego właściciela. Marka Karcher oferuje szeroki wybór urządzeń ułatwiających wykonywanie przydomowych prac porządkowych, wśród których znaleźć można odkurzacze jednofunkcyjne (workowe, bezworkowe, z filtrem wodnym) oraz wielofunkcyjne (kominkowe, z funkcją prania).

Odkurzacze jednofunkcyjne

Workowy odkurzacz Karcher przede wszystkim zapewnia higienę użytkowania za sprawą worka zbierającego wciągnięte zanieczyszczenia. Gdy jest on pełen, można go łatwo i szybko wyjąć z urządzenia i wyrzucić, zastępując go nowym. Dzięki temu rozwiązaniu odkurzacz Karcher w wariancie workowym to dobry wybór przede wszystkim dla alergików. Inne cechy szczególne wyróżniające tego typu urządzenie to nowoczesny wygląd, bardzo duża siła ssania oraz wiążąca się z tym wygoda obsługi. Dzięki małym rozmiarom znakomicie sprawdzi się w miejscach takich jak mieszkanie czy mały dom. Ponadto, zależnie od modelu, posiada on różnorodne udogodnienia: automatyczne zwijanie przewodu zasilającego, składany uchwyt, schowek na akcesoria czy możliwość płynnej regulacji mocy.

Odkurzacze bezworkowe, z racji wyposażenia w specjalny zbiornik na zanieczyszczenia, nie wymagają okresowej wymiany worka filtrującego. Pozwala to na uniknięcie niedogodności związanych z pozyskiwaniem oraz montażem nowych worków. Ponadto wykonanie zbiornika z przeźroczystego plastiku daje możliwość bieżącego monitorowania poziomu nagromadzonych zanieczyszczeń. Ich niemałą zaletą jest również wykorzystywanie filtrów HEPA, zdolnych usuwać z powietrza nawet najmniejsze niepożądane cząstki. Tego typu odkurzacz Karcher za pomocą zaimplementowanych rozwiązań jest w stanie skutecznie czyścić nie tylko twarde posadzki i wykładziny, ale również wąskie szczeliny i delikatne powierzchnie.

Odkurzacz Karcher z filtrem wodnym są niezwykle wygodne w użytkowaniu oraz wielostopniowy system filtracji. Ponadto, na tle innych typów, wyróżnia się wykorzystywaniem przezeń naturalnych właściwości wody. Kurz i brud zassane w trakcie pracy są odfiltrowywane z powietrza przez wirujący strumień wody, łącząc się z nią. Wykorzystanie tego oraz dwóch innych filtrów pozwala na uzyskanie rezultatu, jakim jest świeże i czyste powietrze, pozbawione w 99,5% kurzu. Dzięki brakowi torebek filtracyjnych, w których mogą namnażać się szkodliwe alergeny, jest on dobrym wyborem nie tylko dla alergików, ale też ceniących sobie czyste podłogi, wygładziny i dywany.

Odkurzacze wielofunkcyjne

Odkurzacze kominkowe, jak ich nazwa wskazuje, zostały stworzone z myślą o usuwaniu zimnego popiołu z takich miejsc, jak kominki, grille czy piece. Dzięki zastosowaniu innowacyjne technologii filtracji różnych typów zanieczyszczeń za pomocą dwóch osobnych filtrów możliwe jest osiągnięcie zarówno wysokiego bezpieczeństwa obsługi, jak i niezmiennie wysokiej siły ssania. Z racji faktu, iż są zdolne usuwać nie tylko popiół, ale również inne suche zabrudzenia, mogą być używane również w charakterze tradycyjnych odkurzaczy.

Odkurzacze Karcher z funkcją prania łączą w sobie zdolność odkurzania oraz prania czyszczonej powierzchni. Dzięki temu zapewniają kompleksowe usuwanie zanieczyszczeń tak różnorodnych, jak sierść zwierząt, kurz, plamy czy brud. Ponadto pozwalają one na zaoszczędzenie czasu i wysiłku, jaki trzeba włożyć wykonując obie oferowane przez urządzenie czynności oddzielnie. Tego typu urządzenia są szczególnie przydatne w domach z dużą ilością różnorodnych powierzchni podłogowych, które trzeba utrzymać w czystości.

Odkurzacze profesjonalne

Oprócz odkurzaczy przeznaczonych do użytku domowego, firma Karcher oferuje również modele stworzone z myślą o wyspecjalizowanych firmach sprzątających, które mogą wymagać bardziej zaawansowanego sprzętu. Do takich zaliczają się odkurzacze parowe, ekstrakcyjne oraz profesjonalne.

Odkurzacz Karcher czyszczący za pomocą pary to urządzenie wykorzystujące ją do odświeżania i dezynfekcji najróżniejszych miejsc i powierzchni. Najbardziej przydatny jest jednak w warunkach, w których wymagana jest możliwie jak najdokładniejsza dezynfekcja sprzątanego otoczenia. Jest to urządzenie tanie w eksploatacji, niezużywające wiele wody podczas pracy. Ponadto oprócz skuteczności w usuwaniu zagrażających zdrowiu mikroorganizmów nie wykorzystuje podczas pracy żadnych środków chemicznych. Dzięki temu oprócz nieskazitelnej czystości sprzyjającej alergikom oraz astmatykom, ma również pozytywny wpływ na środowisko.

Odkurzacze ekstrakcyjne są zaprojektowane z myślą o pracy w środowisku wymagającym unikania długotrwałego kontaktu z wodą. Mimo to doskonale sobie radzą z pracą zarówno na sucho, jak i na mokro. Nadają się do czyszczenia takich powierzchni, jak meble tapicerowane, fotele, kanapy, materace oraz różnego rodzaju tekstylia. Dodatkowymi zaletami mogącymi zmotywować do nabycia takiego odkurzacza są niskie koszty eksploatacji oraz przystępna cena.

Profesjonalne odkurzacze to modele przeznaczone do intensywnego użytkowania w zróżnicowanych środowiskach, gdzie kluczowe znaczenie mają higiena, czystość oraz zdolność szybkiego oczyszczenia dużych powierzchni. Takimi są np.: biura, hotele, szpitale, obiekty przemysłowe, magazyny, sklepy, czy budynki użyteczności publicznej. Oferują one znacznie wyższą wydajność, trwałość oraz funkcjonalność w porównaniu do jednostek projektowanych z myślą o użytku domowym.

Apeks Karcher – jedno miejsce, wiele modeli…

Będąc filią znanej marki operującą na terenie Bielska-Białej i okolic, firma Apeks Karcher oferuje jeden z modeli - wysokiej jakości odkurzacz Karcher, za pomocą którego oczyszczanie z zanieczyszczeń najbliższego otoczenia stanie się szybkie, łatwe i efektywne, czyli VC 3 Premium Home Line. Jest to odkurzacz stosunkowo tani, o dużej mocy, poręczny oraz z przeźroczystym zbiornikiem, zapewniającym widoczny efekt czyszczenia. Dokładnie filtruje nawet najmniejsze cząstki brudu oraz pozwala na podłączenie do niego innych akcesoriów. Przeznaczony głównie do domowego użytku i niewielkich biur, stanowi szybką alternatywę dla dużych odkurzaczy przemysłowych.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka