poniedziałek, 23 marca 2020 11:16

Oferowała sprzedaż „domowych testów na koronawirusa”. Będą zarzuty?

Autor Katarzyna Domagała
Oferowała sprzedaż „domowych testów na koronawirusa”. Będą zarzuty?

Chrzanowska policja udaremniła internetowe oszustwo. Mieszkanka gminy Trzebinia przygotowywała się do dokonania wyłudzenia, oferując w sieci „domowe testy na koronawirusa”. Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego chronić nas przed wirusem.

17 marca jeden z funkcjonariuszy KPP w Chrzanowie przeglądając strony internetowe natknął się na Facebooku na ofertę zakupu testu na COVID-19, który można wykonać samodzielnie w miejscu zamieszkania. Z uwagi na panującą sytuację zainteresował się postem udostępnionym przez mieszkankę gminy Trzebinia. W poście kobieta ogłosiła, że testy będą dostępne od poniedziałku w cenie pomiędzy 35-50 zł, z dopiskiem o możliwości wysyłki. W związku z tym prosiła o skontaktowanie się z nią oraz podanie numeru kontaktowego.

Komisariat Policji w Trzebini przeprowadził wstępne czynności mające wyjaśnić okoliczności sprawy. Ustalono, że kobieta nie miała możliwości, aby dysponować takimi testami. Rozważane jest zatem wszczęcie postępowania w związku z usiłowaniem oszustwa - za co grozi do ośmiu lat pozbawiania wolności.

W czasie walki z COVID-19 Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego nas chronić przed wirusem. Mogą pojawić się osoby, które, żerując na ludzkiej obawie przed chorobą, próbują  czerpać korzyści z sytuacji,  jaka  panuje w kraju  i za granicą.

koronawirus kraków

Źródło: KPP Chrzanów

Małopolska - najnowsze informacje