piątek, 26 kwietnia 2024 10:57

Dziki ponownie w Wieliczce? "Uważajcie na siebie"

Autor Patryk Trzaska
Dziki ponownie w Wieliczce? "Uważajcie na siebie"

Dziki ponownie dały się we znaki mieszkańcom Wieliczki. Zwierzęta pojawiły się tym razem w parku Adama Mickiewicza. Jest to miejsce chętnie uczęszczane przez rodziny z dziećmi.

"To już kolejny raz jak widzę je z takiego bliska" – komentuje jeden z internautów pojawienie się dzików na terenie parku Adama Mickiewicza w Wieliczce. Zwierzęta zostały zauważone przez mieszkańców późnym wieczorem. Zostawiły po sobie zrytą ziemie.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy służby miejskie zajmą się naprawianiem szkód wyrządzonych przez zwierzęta.

Służby przypominają, że rozpoczyna się powoli sezonowa migracja dzików do miast, która związana jest z brakiem łatwo dostępnego pożywienia na terenach otwartych poza miastem, ponieważ z pól zbierane są już płody rolne. Z  tego powodu dziki coraz częściej pojawiają się w miastach.

Kluczowe jest również dbanie o odpady. Dokładne ich zabezpieczanie i niezostawianie w miejscach, do których mogą dostać się zwierzęta. Pod żadnym pozorem nie wolno też dokarmiać dzikich zwierząt.

Co zrobić, kiedy już się spotka dzikie zwierzę? Służby radzą, aby zachować spokój. Nie podchodzić, zaczepiać, głaskać czy robić zdjęć zwierzętom.  Najlepiej powoli i spokojnie oddalić się od miejsca spotkania z dzikimi zwierzętami i powiadomić o tym fakcie odpowiednie służby.

Foto: unsplash

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka