piątek, 26 kwietnia 2024 08:58

Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany. "Przedmioty zostały zabezpieczone"

Autor Katarzyna Jamróz
Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany. "Przedmioty zostały zabezpieczone"

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, podczas kontroli zaparkowanego samochodu osobowego, zatrzymali 22-letniego Polaka.

Do zdarzenia doszło w Chochołowie w niewielkiej odległości od granicy. Jak się okazało, pochodzący z Lubina mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Strzelinie, Sąd Rejonowy w Legnicy oraz Prokuraturę Rejonową w Poznaniu. Na 22-latku, za posiadanie przy sobie środków odurzających oraz niebezpiecznych narzędzi, ciąży łączna kara 2 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Przewieziony do Zakładu Karnego

– Ponadto w samochodzie, w którym przebywał obywatel RP, znaleziono woreczki z różnymi substancjami przypominającymi narkotyki, pałkę teleskopową oraz gaz pieprzowy. Przedmioty te wraz z samochodem zostały zabezpieczone jako dowody w prowadzonej sprawie – informuje Justyna Dróżdż z zespołu prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Po wstępnym sprawdzeniu zabezpieczonych substancji z wykorzystaniem specjalistycznych testerów zidentyfikowano je jako pochodną mefedronu oraz marihuanę. Zatrzymany mężczyzna został przetransportowany do Zakładu Karnego w Nowym Sączu, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

Fot. Straż Graniczna – Karpacki Oddział Straży Granicznej

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka