piątek, 21 lipca 2023 20:48

Ogień pojawił się nagle. Pożar bloku mieszkalnego na krakowskim osiedlu [Foto/video]

Autor Patryk Trzaska
Ogień pojawił się nagle. Pożar bloku mieszkalnego na krakowskim osiedlu [Foto/video]

Języki ognia na krakowskim Nowym Bieżanowie. Około godziny 19 wybuchł tam pożar w jednym z bloków mieszkalnych. Nieoficjalnie wiadomo, że ogień pojawił się przez... nieodłączone od prądu żelazko. Na miejsce zostali wezwani strażacy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (21 lipca) około godziny 19:30 na ulicy Podłęskiej w Krakowie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w jednym z mieszkań właściciele zostawili w mieszkaniu podłączone do prądu żelazko, które wywołało pożar.

Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się po mieszkaniu. Strażaków wezwali zaniepokojeni mieszkańcy bloku mieszkalnego, którzy poczuli wydobywający się przez okna dym.

video. Patryk Trzaska/Głos24

Przybyli na miejsce strażacy ewakuowali mieszkańców bloku oraz zaczęli gasić pożar. Dzięki temu, że w mieszkaniu pozostawiono otwarte okna, strażacy łatwo dostali się do środka.

video. Patryk Trzaska/Głos24

Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt nie został ranny. Akcja strażaków trwała około godziny. Z uwagi na ogromne zadymienie zarządzono wietrzenie całego budynku, jednak pomimo upływu kilku godzin, mieszkańcy informują o wciąż wyczuwalnej spaleniźnie w powietrzu.

Aktualizacja:
– 21 lipca po godzinie 19:00 dostaliśmy zgłoszenie o wydobywającym się dymie z jednego z bloków przy Podłęskiej. Po przyjeździe pod wskazany adres na miejscu była już straż pożarna, która z uwagi na fakt, że nikt nie otwierał siłowo weszła do mieszkania. W między czasie na miejscu pojawiła się właścicielka mieszkania. Z ustaleń wynikało, że zapłon nastąpił prawdopodobnie od nieodłączonego urządzenia elektrycznego. Spaleniu uległo łóżko. Z uwagi, że pożar nie stworzył zagrożenia dla innych osób, mieszkanie zostało przekazane właścicielowi – przekazał w rozmowie z Głos24 Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.  

Fot./video. Patryk Trzaska/Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka