czwartek, 30 maja 2024 06:00

Ogromny sukces tarnowskich pływaków. Do domu wracają z ośmioma medalami

Autor Patryk Trzaska
Ogromny sukces tarnowskich pływaków. Do domu wracają z ośmioma medalami

Pływacy UKS Peyomi Tarnów zapisali nowy, imponujący rozdział w historii swojego klubu. Z rozegranego w Świdniku Pucharu Polski Masters przywieźli aż osiem medali: cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe.

Znakomite wyniki osiągnął trener Wojciech Marek, który zdobył cztery medale. Zdobył złote krążki na dystansach 50 metrów stylem motylkowym i 50 metrów stylem klasycznym oraz srebrne medale w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem dowolnym. Jego wszechstronność i doskonała forma były kluczowe dla sukcesu drużyny.

Kolejne medale dołożył Szymon Szwiec, triumfując w biegach na 50 metrów stylem motylkowym i 50 metrów stylem dowolnym oraz zajmując trzecie miejsce na 50 metrów stylem klasycznym. Jego osiągnięcia podkreślają wysoki poziom przygotowania i determinacji.

Również Maciej Orszulak, debiutant w tych zawodach, miał powody do zadowolenia. Zdobył brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, co jest imponującym wynikiem jak na pierwszy start w tej kategorii.

Zgłaszało się do nas coraz więcej rodziców naszych pływaków, a także dorosłych osób spoza klubu, które chciały doskonalić swoje umiejętności. W pewnym momencie stwierdziliśmy więc, że specjalne lekcje i treningi nie wystarczają i wypadałoby nieco sformalizować działalność zakładając sekcję mastersów – wyjaśnia trener i masters UKS Peyomi, Szymon Szwiec.

Jak przyznaje trenerka UKS Peyomi, zawodnicy UKS Peyomi Tarnów pokazali, że są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie i zdobywać medale nawet w tak prestiżowych zawodach jak Puchar Polski Masters. To jest dla nas największa nagroda, gdy udaje się „zarażać” naszą pasją ludzi bez względu na wiek. Zawsze jest dobry czas na rozpoczęcie przygody z pływaniem. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się do nas przyłączyć – mówi Sylwia Szwiec.

źródło/foto: UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka