środa, 14 sierpnia 2024 07:27

Ogrzewanie małego mieszkania - alternatywy dla węgla i gazu

Autor Artykuł sponsorowany
Ogrzewanie małego mieszkania - alternatywy dla węgla i gazu

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego do domu lub mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć. Pod uwagę brać należy nie tylko same koszty ogrzewania domu i eksploatacji, ale również koszty montażu. Czy w przypadku małych mieszkań i niewielkich domów ogrzewanie centralne jest koniecznością? Okazuje się, że istnieją godne uwagi alternatywy!

Ogrzewanie małego mieszkania i domu - jakie mamy alternatywy?

Tanie ogrzewanie mieszkania i domu to kwestia kluczowa dla wielu osób. Urządzasz małe mieszkanie lub niewielki dom i zastanawiasz się, jaką opcję wybrać? Ogrzewanie gazowe, pellet czy pompa ciepła? Ogrzewanie podłogowe czy tradycyjne kaloryfery?

Wykańczając nieruchomość, warto brać pod uwagę koszty montażu instalacji. Czy inwestycja w drogie piece, pompy ciepła i całą instalację potrzebną do rozprowadzenia energii jest opłacalna na niewielkiej przestrzeni? Właśnie niekoniecznie! Alternatywą mogą okazać się nowoczesne, mobilne grzejniki elektryczne, które są tanie w zakupie i nie wymagają żadnego specjalistycznego montażu.

Ogrzewanie elektryczne - czy to dobry pomysł?

Wiele osób obawia się ogrzewania elektrycznego ze względu na wysokie koszty energii elektrycznej. Pamiętać jednak należy, że prąd potrzebny jest również do działania większości standardowych instalacji grzewczych, a nowoczesne mobilne sprzęty grzewcze cechują się wysoką efektywnością przy jednoczesnym wysokim poziomie elektrooszczędności, co może się okazać naprawdę wydajnym sposobem ogrzewania niewielkich nieruchomości.

Oznacza to w praktyce, że efektywne ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie. Zwłaszcza że samo wyposażenie domu lub mieszkania w grzejniki mobilne nie stanowi problemu oraz jest stosunkowo tanie. Zakup najwyższej klasy urządzeń grzewczych wiąże się z wydatkiem około 200-400 zł za sztukę. A jeden grzejnik wystarczy do ogrzania jednego pomieszczenia, zatem wyposażenie niewielkich nieruchomości w “instalację” grzewczą stanowi naprawdę niewielki wydatek. Nowoczesne grzejniki elektryczne nie muszą być też szpecące, a niektóre z nich można nawet zamontować na ścianie, przez co wizualnie imitują nowoczesne kaloryfery.

Jakie grzejniki elektryczne do domu warto wybrać?

A jakie grzejniki elektryczne najlepiej wybrać, aby cieszyć się wysoką wydajnością ogrzewania i jednocześnie nie obciążyć domowego budżetu wysokimi rachunkami za prąd? Obecnie warto zwrócić uwagę na dwa rodzaje urządzeń.

Pierwszym typem są konwektorowe grzejniki elektryczne do domu. Działają one na zasadzie konwekcji. Umieszczona w nich grzałka szybko nagrzewa się po podłączeniu do zasilania, oddając od razu ciepło do otoczenia. Grzejniki konwektorowe pozwalają na szybkie nagrzanie pomieszczenia - zwłaszcza w przypadku mniejszych przestrzeni.

Drugim rodzajem grzejników elektrycznych są grzejniki olejowe. W odróżnieniu od konwektorowych nagrzewają się wolniej, z kolei dłużej też oddają ciepło. Stanowią wydajne źródło ogrzewania i sprawdzają się doskonale na mniejszych przestrzeniach.

Gdzie najlepiej kupić grzejniki do domu?

Planując zakup elektrycznych urządzeń grzewczych, warto wybrać sklep specjalizujący się w tym rodzaju urządzeń. Atrakcyjną ofertę mobilnych grzejników znaleźć można również w Internecie - przykładem może być sklep Dom Bez Wirusów, oferujący wyposażenie najwyższej klasy do gospodarstw domowych.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka