piątek, 12 stycznia 2024 16:00

Ojciec Jakub z „1670” zaprasza na kremówkę i spacer! Internauci oszaleli

Autor Mirosław Haładyj
Ojciec Jakub z „1670” zaprasza na kremówkę i spacer! Internauci oszaleli

Michał Sikorski gra dla 32. Finału WOŚP! Na licytację trafiły kremówka i spacer w towarzystwie aktora znanego z popularnego serialu platformy Netflix „1670”.

Grający w cieszącym się popularnością serialu „1670” aktor Michał Sikorski zachęca do licytacji na rzecz 32. Finału WOŚP. Serialowy syn Jana Pawła postanowił wesprzeć orkiestrę i zaproponować zwycięzcy spacer w swoim towarzystwie. – W ramach 32. Finału WOŚP wystawiam na licytację kremówkę i spacer po Wadowicach ze sobą – przekazał serialowy ojciec Jakub Adamczewski.

Pomysł zachwycił internautów. – Genialny pomysł! Internet oszalał – pisze jedna z internautek. – Wybitna rola, świetna oferta –  wtóruje inny użytkownik mediów społecznościowych.

Cieszącą się popularnością licytację skomentowali wadowiccy urzędnicy. – Wadowice mają już dwa najsłynniejsze ciacha! Jedno można zjeść w towarzystwie drugiego obecnie za 11 tysięcy złotych, a licytacja dopiero się zaczęła! Wszystko w szczytnym celu - dla WOŚP Wadowice. Mowa oczywiście o kremówce i... Michale Sikorskim, czyli Ojcu Jakubie z satyrycznej komedii, która jest jedną z lepszych polskich produkcji Netflixa "1670" – przekazał magistrat.

Komentarze internautów przełożyły się na licytację. Obecnie spacer z ojcem Jakubem jest wyceniany na ponad 15 tys. zł!

Dlaczego kremówka?

Kremówka zyskała na popularności po pielgrzymce Jana Pawła II do Wadowic. 16 czerwca 1999 podczas spotkania z mieszkańcami papież wspomniał kremówki, które jadał w młodości: – A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Że myśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze.

To właśnie stąd wzięło się określenie papieska kremówka lub wadowicka kremówka. Karol Wojtyła odwiedzał nieistniejącą dziś cukiernię mieszczącą się na rogu Rynku i ul. Mickiewicza. Lokal prowadził Karol Hagenhuber, który w 1936 przyjechał do Wadowic z Wiednia.

Fot.: screen z aukcji, Silar/commons.wikimedia.org

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka