poniedziałek, 12 kwietnia 2021 13:03

Olkusz. W centrum miasta zabezpieczono trzy nielegalne automaty do gier

Autor Norbert Kwiatkowski
Olkusz. W centrum miasta zabezpieczono trzy nielegalne automaty do gier

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli  3  automaty do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali w  Olkuszu.

W  związku z podejrzeniem, że w Olkuszu dochodzi do procederu urządzania nielegalnych gier hazardowych, 9 kwietnia br policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości  gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji  w Olkuszu weszli do jednego z  lokali znajdujących w centrum miasta i dokonali tam sprawdzenia. Podczas przeszukania funkcjonariusze  natrafili na 3 nielegalne automaty  do gier hazardowych. Na miejsce policjanci wezwali funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy dla  potrzeb postępowania karno-skarbowego, jakie będzie toczyło się w tej  sprawie, zabezpieczyli urządzenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary  w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny.  Takiej karze podlega  zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe,  jak i posiadacz lokalu, w  którym taki proceder się odbywa.

Zabezpieczony automat/KPP w Olkuszu
Zabezpieczony automat/KPP w Olkuszu

Info: KPP w Olkuszu

Foto: Zdjęcie poglądowe

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje