wtorek, 21 września 2021 06:52

Oni już wiedzą, że bezpieczeństwo jest na wagę złota. Czy uda im się wygrać?

Autor Mirosław Haładyj
Oni już wiedzą, że bezpieczeństwo jest na wagę złota. Czy uda im się wygrać?

Kolejny raz Zespół Szkoły i Przedszkola w Złotej bierze udział w konkursie pt. „Odblaskowa Szkoła”.

Konkurs, w którym biorą udział uczniowie i przedszkolaki ze Złotej, trwa od września do października a jego organizatorami są: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Jak czytamy w regulaminie „Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym”.

– Nasza szkoła od wielu lat jest najprężniej działającą placówką oświatową w powiecie brzeskim w zakresie działań wspierających bezpieczeństwo uczniów. Dowodem jest trzykrotne zajęcie pierwszego miejsca w ostatnich edycjach na bezpieczną szkołę. W tym roku mamy ambicje na podium w Małopolsce!

– pisze Anna Kuryło nauczyciel w ZSiP w Złotej i dodaje:

– Jako nauczyciele swoje działania kierujemy nie tylko do swoich uczniów, ale także ich rodziców i dziadków. Mamy wiele pomysłów do zrealizowania które, mamy nadzieję, zainteresują naszych uczniów a tym samym podniosą poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Cała Złota jest zaangażowana w akcję pt. ”Złota rymuje – bezpieczeństwo promuje”. Efektem ma być powstanie Złockiej broszury z rymowankami o bezpieczeństwie. Zapraszamy do śledzenia naszych działań na stronie szkoły i Facebooku.

Inf. i foto: Anna Kuryło (nauczyciel w ZSiP w Złotej)

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje