czwartek, 5 maja 2022 08:21

Opakowania cukiernicze – kartony na torty i wypieki

Autor Artykuł sponsorowany
Opakowania cukiernicze – kartony na torty i wypieki

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem profesjonalnej piekarni, czy po prostu uwielbiasz dzielić się swoimi wypiekami z najbliższymi, opakowania cukiernicze z pewnością przydadzą się każdemu, kto ceni sobie wygodę. Kartonowe opakowania pomogą bezpiecznie przetransportować słodkości, będąc jednocześnie bardziej ekologiczną alternatywą dla swoich plastikowych odpowiedników. W poniższym artykule zawarliśmy wszystko, co warto wiedzieć o kartonach na torty i wypieki. Zapraszamy do lektury!

Bezpieczny transport ciast – opakowania na torty i ciasta

Pięknie udekorowany tort, którego zrobienie zajęło kilka godzin, można uznać za małe kulinarne dzieło sztuki. Kiedy zachodzi potrzeba przewiezienia ciasta z miejsca na miejsce, warto zadbać o to, by odbył się to w jak najbardziej sprzyjających warunkach. Opakowania na ciasta i torty dostępne na rynku powinny spełniać kilka bardzo ważnych zasad. Po pierwsze tektura użyta do stworzenia opakowania musi spełniać ścisłe normy. Odpowiednia gramatura oraz określona ilość warstw materiału jest krytycznie ważna dla wytrzymałości opakowania na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, które przecież mogą się zdarzyć podczas transportu. Specjalne atesty materiału dają pewność, że jest on bezpieczny w kontakcie z żywnością, a jego smak i zapach nie przenikną do jedzenia. Znając te podstawowe wymagania, możemy wyruszyć na poszukiwania idealnych opakowań na nasze ciasta!

Jednorazowe opakowanie cukiernicze

Jednorazowe opakowania cukiernicze wykonane z grubego papieru lub kartonu najczęściej możemy zobaczyć na przykład w cukierniach, gdzie używane są do bezpiecznego transportu pieczonych pyszności ze sklepu do domu. Poza oczywistym zgoła komercyjnym zastosowaniem te praktyczne paczuszki można wykorzystać jeszcze na kilka innych sposobów. Ze względu na to, że zakup jednorazowych opakowań kartonowych nie łączy się z dużym wydatkiem, jest to świetny sposób na rozwiązanie problemu zbyt dużej ilości jedzenia na rodzinnych spotkaniach. Wszyscy doskonale wiedzą, że na tego typu imprezach nigdy nie brakuje pyszności. Każdy z zaproszonych gości, ale także i gospodarze wykonują swoje popisowe wypieki, by podzielić się nimi z innymi. Po zakończonym spotkaniu warto każdemu z gości wręczyć opakowanie pełne różnorodnych słodkości. W ten sposób ograniczymy ilość marnowanego jedzenia, oraz damy innym powód do uśmiechu.

Opakowania cukiernicze z nadrukiem

Jak już wspominaliśmy poprzednio, opakowania cukiernicze najczęściej wykorzystywane są przez piekarnie i cukiernie, dla których odpowiednia reklama jest bardzo ważna. Dlatego właśnie warto zainwestować w opakowanie z nadrukiem w postaci na przykład loga firmy z danymi kontaktowymi. Taki marketing w zupełności wystarczy jeśli wypieki dodatkowo obronią się smakiem oraz prezencją. Dobrze wykonany i ciekawie zaprojektowany nadruk pełni dodatkowo funkcję prezentacyjną. Cukiernia wydająca produkty w takich opakowaniach od razu wygląda bardziej profesjonalnie, co wpływa na opinię klientów.

Gotowanie - najnowsze informacje

Rozrywka