czwartek, 20 kwietnia 2023 13:45

Operator koparki natknął się na sensacyjny przedmiot. Pod ziemią spędził ponad pół wieku

Autor Norbert Kwiatkowski
Operator koparki natknął się na sensacyjny przedmiot. Pod ziemią spędził ponad pół wieku

W Mogilanach, znajdujących się w w powiecie krakowskim, operator koparki odkopał pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, policjanci zabezpieczyli obszar znajdowania się niewybuchu.

Niewybuch został wykopany przez operatora koparki podczas prac budowlanych prowadzonych w samym centrum Mogilan. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli obszar, w którym znajdował się niewybuch o długości 30 cm i średnicy 80 mm.

Pocisk odkopany przez operatora koparki 

Już po chwili na miejsce skierowany został także policyjny pirotechnik, który stwierdził, że znalezisko to  pocisk artyleryjski, pochodzący z czasów II wojny światowej, nieposiadający zapalnika uderzeniowego. Na miejsce wezwano wojskowych saperów, którzy przejęli niewybuch, celem jego zneutralizowania.

Policja przypomina, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem!

Foto: zdjęcie poglądowe/policja.pl

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje