czwartek, 28 października 2021 09:11

Oprawki do okularów męskie - jakie wybrać?

Autor Głos 24
Oprawki do okularów męskie - jakie wybrać?

Od kilku lat okulary korekcyjne nie służą już wyłącznie do korygowania wad wzroku. Są stałym elementem ubioru, takim samym, jak buty czy biżuteria. Okulary w istotny sposób wpływają na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani. Warto zadbać o nie przede wszystkim pod względem jakości. Co ciekawe, ważne są także kolor i kształt.

Dobranie okularów do kształtu twarzy to jeden z najważniejszych aspektów, tuż po tym, kiedy otrzymamy idealne dla nas szkła. Można w tym obszarze zdać się na modę bądź wyczucie, jednak zdecydowanie lepiej będzie kierować się pewnymi zasadami. Wtedy będziemy mieć pewność, że okulary rzeczywiście pasują do nas idealnie. A co ważne, poprawnie dobrane oprawki mogą nie tylko dodać pewności siebie, ale także stać się znakiem rozpoznawczym na długie lata.

Jakie okulary mi pasują?

Okulary korekcyjne w istotny sposób wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani. Znajdują się w centralnej części twarzy, co sprawia, że skupiają największą uwagę naszych rozmówców. Warto zadbać o to, by były dobrane pod względem jakości, wielkości, kształtu i koloru. W tym momencie potwierdzimy stwierdzenie, iż „przeciwieństwa się przyciągają”. Jak się bowiem okazuje w kwestii doboru okularów do kształtu twarzy ta zasada sprawdza się najlepiej. Osoby, które mają okrągłą twarz, powinny sięgnąć po prostokątne i kanciaste modele oprawek. Analogicznie, ci, których twarz jest prostokątna powinny rozglądać się wśród okularów owalnych i delikatnie zaokrąglonych.

Oprawki do okularów męskie – czy ich wybór jest aż tak trudny? Wbrew pozorom nie jest to tak skomplikowane, jak może się wydawać. Na początek należy dokładnie przyjrzeć się swojej twarzy. Wystarczy zaczesać włosy gładko do tyłu i stanąć przed lustrem. Teraz pozostało jedynie obrysować kontur swojej twarz. Jej kształt może być kwadratowy, owalny, okrągły bądź trójkątny.

Kwadratowa twarz charakteryzuje się ostrymi rysami, mocno zarysowanymi kośćmi policzkowymi i linią szczęki, a także niemal takiej samej szerokości czołem i szczęką. W tym wypadku wybór powinien paść na okulary, które złagodzą rysy twarzy i optycznie nadadzą jej okrągłych kształtów. Warto sięgnąć po kocie, okrągłe lub owalne oprawki.

Właścicieli owalnej twarzy wzrok powinny przykuć ładnie zarysowane kości policzkowe oraz nieco wydłużony podbródek i czoło. Osoby o takiej urodzie mogą przebierać w opcjach – do owalnej twarzy pasują bowiem niemal wszystkie oprawki, dostępne na rynku. Można więc eksperymentować.
Łagodne linie, pełne policzki, niskie czoło i mocno zaokrąglona buzia to opis twarzy okrągłej. W tym wypadku świetnie sprawdzą się oprawki, które optycznie wydłużą i wysmuklą twarz – to okulary kwadratowe lub prostokątne, zwłaszcza te, które mają mocną wyrazistą i ostrą linię.
Jakie oprawki powinny wybrać osoby, których twarz jest trójkątna? Mając szerokie czoło, wydatne kości policzkowe i wąski, mało zaostrzony podbródek warto subtelnie złagodzić swoje rysy. Najlepiej sięgnąć więc po oprawy okrągłe lub kształty typu kocie oko.

Zwróć uwagę na detale

Dobierając oprawki warto mieć na względzie przede wszystkim wygodę. W końcu będziemy w nich spędzać długie godziny. Okulary powinny więc być lekkie, a także bardzo dobrze dopasowane – prawdziwym koszmarem są stale opadające, za luźne oprawki, czy za ciasne, mocno uciskające głowę. Mianem szczególnie wygodnych określa się tak zwane fleksy, czyli oprawki z zawiasami sprężynującymi, które hamują proces automatycznego składania się oprawek. Dodatkowo pozwalają na swobodne odginanie zauszników, dzięki czemu łatwiej się je zakłada i ściąga.
Już w trakcie pierwszej przymiarki nowych okularów należy zwrócić uwagę na długość zauszników – nie mogą one być ani za długie, ani za krótkie, zaś sama końców zauszników powinna ściśle dolegać do powierzchni skóry, a nie jedynie opierać się na uszach.
Okulary nie mogą być ani za duże, ani za małe. Powinny przede wszystkim tworzyć spójną kompozycję z resztą.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje