czwartek, 2 marca 2023 12:29

Orliki znów zachwycą nowością

Autor Marzena Gitler
Orliki znów zachwycą nowością

Cztery gminy z powiatu myślenickiego otrzymały dotacje z programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Pieniądze trafią na modernizację boisk w Wiśniowej, Tokarni, Trzebuni  i Lubniu.

W samorządach samorządów wydatki na boiska często schodzą na plan dalszy, wobec konieczności budowy i naprawy dróg. Dzięki rządowej dotacji jest szansa, aby zmodernizować boiska, z których korzystają kluby sportowe, młodzież i dorośli znacznie taniej.

W połowie lutego ogłoszono podział środków w pilotażowej edycji programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, które trafia na remont wybudowanych ponad 10 lat temu „Orlików”. W powiecie myślenickim największe wsparcie – 644 tys. otrzymała na ten cel Gmina Wiśniowa. Do Gminy Tokarnia trafi 460 tys. zł, 150 otrzyma Pcim, a 129 tys. Gmina Lubień. Wszystkie samorządy będą musiały do remontów wyłożyć też środki ze swoich budżetów.

W Wiśniowej zaplanowano remont dwóch boisk - do piłki nożnej i wielofunkcyjnego. Boisko piłkarskie otrzyma nową nawierzchnię. Oba zyskają nowe ogrodzenie i piłkochwyty. Gmina Pcim dzięki dotacji zmodernizuje zaplecze sanitarno-szatniowe przy boisku w Trzebuni, a nawierzchnię boiska chce odnowić pozyskując pieniądze z innego funduszu. Boisko w Lubniu czeka remont nawierzchni i budynku szatni.

fot. Fb. GOKiS Wiśniowa

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka