niedziela, 22 sierpnia 2021 09:36

Osiek. Rodzina wracała z wypoczynku. Ojciec zasnął za kierownicą

Autor Aleksandra Tokarz
Osiek. Rodzina wracała z wypoczynku. Ojciec zasnął za kierownicą

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicy Przecznica w Osieku. - Jej przyczyną było zaśnięcie kierowcy – informuje oświęcimska policja. Pomimo niezwykle poważnych uszkodzeń samochodu, podróżująca nim rodzina wyszła ze zdarzenia bez szwanku.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 19 sierpnia, wieczorem. Służby ratunkowe wezwane zostały do miejscowości Osiek, gdzie doszło do poważnego wypadku. - W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 46 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, kierując samochodem marki Skoda Octavia stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jedni uszkadzając ogrodzenia dwóch posesji. W wyniku zdarzenia ani kierujący, ani też jego żona i 11 letni syn, nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi - relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa KPP w Oświęcimiu.  

Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, iż przyczyną utraty panowania nad samochodem było zaśnięcie kierowcy. Jednocześnie policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. - Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia. Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć, choć do domu pozostało już niewiele kilometrów - przestrzega asp. sztab. Jurecka.

Wypadek w miejscowości Osiek / fot. KPP Oświęcim
Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje